VK Prostějov – VK KP Brno

6 dubna, 2018 VOLEJBAL0

Kovářová, Weiss, Horká – bod!


Takto můžeme parafrázovat komentování zápasů legendární rudé mašiny – Makarov, Larionov, Krutov – gól! Pamětníci si pravděpodobně vzpomenou na legendární sovětskou hokejovou trojici, která neměla konkurenci. VK Prostějov je v současnosti obdobou sborné z 80 let a rudé dresy paralelu jen doplňují. Vždyť rudá mašina z Prostějova naposledy našla přemožitelky ve své domácí soutěži téměř před rokem, a to je v profeisonálním sportu opravdu unikát. Ano – v Lize mistryň výsledky nebyly tak dobré, ale to nesnižuje tento počin.
I v semifinále české nejvyšší soutěže žen se nepředpokládá, že by prostějovské divy měly ztratit byť jeden set. Rozdíl mezi družstvy by mohl být menší až v očekávaném finále, kde by se podle papírových předpokladů měly střetnout hráčky Olomouce a Prostějova.
Často není vhodné hovořit o jasném vítězi, na druhou stranu Agelky letos opravdu nemají konkurenci a pokud by pohár zvedal nad hlavu někdo jiný, než kapitánka Kathleen Weiss, opora hráček z rodného města Jiřího Wolkera, bylo by to opravdu obrovská senzace.

Ondřej Cigánek

https://www.facebook.com/mezisporty/

Leave a Comment