Finále českého poháru žen ve volejbale

22 března, 2018 VOLEJBAL0

Nejednou jsem měl možnost vidět zápasy rakouské mužské ligy, dokonce i rakouské reprezentace. Toto byl první zápas českých týmu, který jsem měl navštívit. Moc jsem tedy nevěděl, co od této události očekávat.


Finále se hrálo formou final four, jak je v poslední době v méně exponovaných sportech trend. Celé final four mělo papírově daný scénář, který se také začal potvrzovat. Víkendového turnaje se účastnily hráčky Ostravy, Brna, Olomouce a Prostějova.
Finálový zápas se za účasti kamer České televize odehrával v důstojné atmosféře, ale přesto má očekávání v počtu diváků byla poněkud nenaplněna. Roli jistě sehrálo, že se do finále probojovaly holky z Olomouce a Prostějova a ne domácí celek. Jak byla očekávání v návštěvnosti nenaplněna, úroveň hry samotné a její tempo byla naopak nad očekávání. Dlouhé výměny, boj o každý míč byly opravdu úchvatné a všichni diváci si hru museli, ať už přáli komukoliv, náležitě vychutnat.
Prostějovská děvčata byla v repríze loňského finále jednoznačný favorit. Vždyť v této sezoně neztratila v české lize ani jeden zápas, což je na této úrovni velmi úctyhodný výkon. První set sice loňské vítězky z Olomouce úplně nezachytily a uhrály pouze 12 bodů, ale následně se výrazně zlepšily a 3. set dokonce získaly pro sebe, což bylo možná největší překvapení celého víkendového turnaje, ale naprosto zasloužené. Olomoučanky skutečně bojovaly jak lvice a nechtěly nechat jen tak naplnit papírové předpoklady.
Po této zkušenosti už vím, že není na místě ohrnovat nos nad českým volejbalem a to ani ženským.
Z mých zákulisních informací je překvapivě v našem volejbale více finančních prostředků, než například v sousedním a bohatším Rakousku, což – zdá se – má blahodárný vliv na jeho úroveň. Díky Bohu za to!

Ondřej Cigánek

www.facebook.com/mezisporty

Leave a Comment