Baden Open 2018

18 června, 2018 VOLEJBAL0

Ač nám léto začíná až za čtyři dny, na kurtech pod vysokou sítí s nohami zabořenými do písku bojují muži a ženy o cenná vítězství.


V krásném prostředí nedaleko Vídně naleznete krásné, upravené městečko s termálními lázněmi, které hostí již tradičně v půlce června Beachvolejbalový turnaj Baden Open. Turnaj který patří do série World tour se může pyšnit vysokou návštěvností.
Finálový den se nesl v naději, že rakouské páry opanují všechna medailová místa. Mezi trojici domácích týmů se totiž vklínil jeden norský. Už tento fakt zajišťoval vyprodaný stadion, na který se oficiálně vejde 1300 diváků a divaček. V neděli se jich však na tribunách z lešenářských trubek tísnilo přinejmenším 2000!
V prvním utkání se utkali domácí jedničky Horst/Doppler s norskými mladíky, kteří se do domácích hvězd doslova zakousli a začínalo se rodit velké překvapení, když první set norové ovládli poměrně jednoznačně. Ve druhém a třetím setu se však začaly projevovat zkušenosti domácích volejbalistů a i povzbuzující diváci, kteří chtěli mít na bednách jen své borce. Nakonec Horst s Dopplerem zvítězili a mohli si jít v klidu zaplavat do termálního bazénu, který byl hned vedle centrálního kurtu.
Ve druhém zápase proti sobě nastoupily dva rakouské páry a bylo tedy jisté, že finále bude čistě červenobíločervené. Diváci odměňovali hlasitým aplausem každý odehraný míč a na stranu té, či oné dvojice se přikláněly hlasitým a vilným povzbuzováním pouze fanynky kolem 20 let.
Mezi semifinálovými zápasy a boji o medaile byla téměř dvouhodinová pauza, a tak se všichni vyprahlí diváci mohli báječně osvěžit v bazénech, či u stánků s občerstvením, jejichž obsluha se nezastavila snad doteď.
I já jsem neváhal a skočil do bazénu. Pamětiv však slov maminky, abych neskočil do bazénu uřícněn, obešel jsem nejdříve areál, kde se v rámci různých promoakcí rozdává mnoho reklamních předmětů a to dokonce i užitečných. Slamák, nebo mini větráček se tyto dny skutečně neztratí.
Po výtečném plaveckém ochlazení na běžnou tělesnou teplotu většiny aktérů – ať již na písečném hřišti, či v tribunách – mohl pokračovat boj o třetí místo. Za zmínku stojí, že většina mladých fanynek blaženě oddychovaly, když se dařilo norským chlapcům. Nám chlapům (přibližně 96%) to bylo celkem jedno, jen abychom viděli zajímavou odbíjenou. Je zapotřebí vyzdvihnout výkon pana Huuse, kterýž posledních několik výměn dohrával s několika zraněními.
Konečně přišlo očekáváné finále, které přenášela živě televize veřejné sluby Rakouska ORF. Zkušení Alexander Horst a Clemens Doppler proti mladým a neklidným Tobiasi Winterovi a Julianu Horlovi. I ve finále tahali zprvu za kratší konec provazu veteráni z Dolního Rakouska, které kromě rodin povzbuzovala i většina diváků. V prvním setu se s mladším párem přetahovali bod za bodem, ale nakonec přeci jen zvítězila dravost a snad o něco lepší kondice mladíků z Tirolska.
Ve zbývajích dvou setech pokračovala bitva o každý bod a odskok o více než dva body, leč opět se začala projevovat zralost páru, který společně zápolí již dlouhých šest let.
Po velmi bojovném a vypjatém utkání mohli slavit domácí miláčci a vicemistři světa Alexander Horst a Clemens Doppler zasloužený titul.
Pokud se příští rok vydáte na beachvolejbal i Vy, vyražte o několik dnů dříve a navštivte nejen Baden, ale i jeho okolí a krásnou přírodu. Stojí to za to!

Ondřej Cigánek
www.facebook.com/mezisporty

Leave a Comment