A1 Major Vienna 2018 Beachvolleyball

6 srpna, 2018 VOLEJBAL0

Vídeň jako město volejbalu zaslíbené pořádala jeden z mýtinků série Major Beach volejbalu.


Již pravidelně na přelomu července a srpna vyrůstá na Donau Insel uprostřed Vídně veliký stadion, který pojme na deset tisíc diváků. Turnaje se však účastní desítky týmů, proto se pochopitelně hraje i mimo centrální kurt, dohromady na čtyřech hřištích.
Česká republika měla několik želízek v ohni – lépe řečeno ve výhni. Místy skutečně bylo horko opravdu nesnesitelné a hraniční s bezpečím pro hráče na rozpáleném písku. Naše želízka, nebo spíše železa Hermanová / Sluková potvrzovaly, že jejich postavení ve světovém žebříčku není náhodné. Svou roli spolufavoritek naplnily maximálně, protože celý turnaj vyhrály. V play off je však potkaly okamžiky, kdy to vypadalo na konec v turnaji pod stupni vítězů. Neuvěřitelnými výkony však dokázaly několik utkání otočit z velice nepříznivého stavu a postoupily do finále, kde narazily na brazilská děvčata Barbara / Fernanda. Naše holky vyhrály 2:1 na sety a cesta ke zlatu nebyla jednoduchá. Zápas, respektive jeho skóre se přelévalo ze strany na stranu, leč v koncovkách setů se radovala naše děvčata a díky nim si nemalá skupinka Čechů na stadioně mohla s chutí zazpívat naší, českou hymnu!
V mužské části turnaje se ve finále utkali polští Bryl a Fijalek proti norským Vikingům Sorumovi a Molovi. Zde byl průběh jednoznačnější a Norové porazili polské favority hladce 2:0 na sety.

Ondřej Cigánek

Leave a Comment