Fivers WAT Margareten – Alpla HC Hard

24 května, 2018 ostatní0

Můj první zápas v házené, který jsem navštívil na živo a hned finále!


První šok začal už při hledání samotného dějiště utkání. Hala je totiž tak šikovně schovaná v řadové Vídeňské zástavbě, že nic netušící člověk by ani neměl tušení, kolem čeho prochází. Hala skutečně vypadá jak běžný obytný objekt. K dalšímu překvapení došlo po několika krocích v hale, kdy došlo k nepříjemné situaci, jež rozladí nejen novináře – hala je absolutně bez mobilního signálu. Malá tragédie pro člověka, velká pro lidstvo! K poslednímu a tentokrát příjemnému překvapení docházelo průběžně několik minut před zápasem. Hala se totiž zaplňovala způsobem, který jsem absolutně neočekával. Odhadem se v hale tísnilo kde se jenom dalo necelé dva tisíce, po deseti Eurech platících diváků. 
Zápas měl grády a v prních minutách si rozhodčí musel připadat jako hospodský karbaník, jelikož hráčům nestačil ukazovat karty, i když jen žluté. Skóre se v prním poločase přelévalo ze strany na stranu, leč nakonec přeci jen po mírně lepším výkonu domácí zaslouženě vedli.
Ve druhém poločase se již hráči v červených dresech prosazovali více a vytvořili si až devítibrankový náskok. Když už začínalo být jasné, jak utkání dopadne, začali sice šetřit síly, ale přesto mělo utkání velmi slušnou úroveň a i díky vřele povzbuzujícím fanouškům z obou stran ze sebe dostali všichni hráči maximální výkony, které se v rozpálené hale bez větrání daly dosáhnout.

Ondřej Cigánek

www.facebook.com/mezisporty

Leave a Comment