VIENNA CAPITALS VS. GKS TYCHY 5:2

15 října, 2019 HOKEJ0

Poslední duel ve skupině F hokejové ligy mistrů měl už rozhodnout pouze o tom, kdo v tabulce skončí třetí a kdo zůstane poslední.

V první třetině Rakousko Polského duelu mezi Vídní Capitals a GKS Tychy měla jednoznačně navrch domácí Vídeň. Ač většinu času ve třetině Poláků, dokázali Capitals vstřelit pouze dvě branky a GKS naopak ze sporadické akce vstřelilo po teči kontkatní gól na 2:1
Ve druhé třetině se průběh hry příliš nelišil, domácí opět vydatně útočili a Tychy jen prakticky bránilo. Několikrát však nedůsledností pustili hosté domácí hráče do rychlého protiútoku a například během jedné minuty ujeli Capitals třikrát do přečíslení 3 na jednoho, nebo tři na dva. Ve 30. minutě přidal třetí branku Lucas Birnbaum. GKS Tychy ve 37. minutě zásluhou Mroczkowskiho opět snížilo, ale Capitals stále drželi opratě zápasu ve svých rukách.
Domácí se očividně chtěli rozloučit s Ligou mistrů, navíc v domácím prostředí vítězně a již v 5. minutě poslední periody vsítil čtvrtou branku jistoty nejlepší hráč na hřišti, norský legionář Sondre Olden, který se trefil prakticky okamžitě po vhazování.
Nutno podotknout, že atmosféru utkání dodávali především fanoušci z Polska, kteří byli nejhlučnějšími diváky za posledních několik měsíců, i když jim jejich hráči mnoho radosti rozhodně neudělali.

Branky:
4:52 Patrick Peter (Ty Loney, Sondre Olden), 12:21 Nikolaus Hartl (Marc-André Dorion, Kyle Baun), 29:36  Lucas Birnbaum (Sondre Olden, Riley Holzapfel) 45:00 Sondre Olden (Riley Holzapfel, Ty Loney) 53:38 Sascha Bauer (Patrik Kittinger.) – 16:04 Radosław Galant (Bartłomiej Jeziorski,Peter Novajovský), 36:24 Christian Mroczkowski (Olaf Bizacki)