Vienna Capitals vs. Frölunda Indians

30 srpna, 2018 HOKEJ0

Dnes večer se ve Vídni představilo jedno z nejlepších hokejových mužstev Evropy – Frölunda Indians!

Hokejový gigant z Göteborgu zahájil ve Vídni letošní pouť Ligou mistrů ve které chce uspět i v tomto ročníku. Soupeřem mu byli vídeňští Capitals, kteří jsou špičkovým klubem v mezinárodní lize EBEL.
Domácí hráči ve slušivých žlutých dresech začali utkání velice dobře a díky velké bojovnosti si také vytvářeli mnoho šancí na skórování. Indiáni ze Švédska si mnoho šancí v první třetině sice nevytvořili, ale na hostech byla vidět opravdová herní a technická vyspělost a kvalita. Technické finesy, které si někteří hráči dovolili, byly efektivní a navíc v neuvěřitelné rychlosti. Právě v těchto okamžicích si fanoušci mohli uvědomit rozdíl mezi dobrým a špičkovým týmem.
Ve druhé třetině se domácí ujali zaslouženě vedení, když bleskově využili přesilovku. Trefil se rakouský reprezentant Peter Schneider, jenž zužitkoval krásnou zadovku spoluhráče Kelseyho Tessiera a 3500 diváků vybuchlo nadšením.
V závěru drůhé třetiny si domácí vybrali slabší chvilku především v disciplinovanosti. Indiáni dostali možnost hrát přesilovku 5 na tři a počínali si tak, jak se od kvalitního mančaftu očekává. Po rozebrání domácích se trefil hvězdný Joel Lundqvist. Domácí hráče i fanoušky zchladil za minutu a půl Linus Nässén, když otočil vývoj zápasu – 1:2. Definitivní zmrazení úsměvu zařídil za další minutu Max Friberg, který vsítil domácím pověstný gól do šatny. Hosté tak během 3 minut dali tři branky a začali konečně potvrzovat roli velkého favorita.
V závěrečné třetině už se utkání spíše dohrávalo. Domácí hráči sice bojovali, ale proti hráčům Frolundy nedokázali hrát s kotoučem v takové rychlosti a k získání puku se tak vyloženě nadřeli. V posledních sekundách utkání ještě hosté využili poslední přesilovou hru a díky Charlesi Genowayovi stanovili konečné skóre 1:4.
Capitals si tak mohli vyzkoušet vysoké tempo a nastartovat se na další zápas CHL, který budou hrát za dva dny proti Dánskému Aalborgu, jehož piráti budou chtít oloupit domácí o jejich body.
Srovnání rakouského a dánského hokeje bude pravděpodobně vyrovnanější, než dnešní zápas.