Vienna Capitals – TWK Innsbruck Haie 8:2

22 září, 2018 HOKEJ0

Stará dobrá Vídeň je, zdá se, zpět!

Třetiny 1:0, 6:0 a 1:2 asi hovoří za vše. Den zkázy, demolition mens, atd. Takto nějak musí znít přívlastky vztahující se k zápasu mezi Capitals a Žraloky s Innsbrucku. Nutno dodat, že tentokrát odpluli žraloci bez kořisti a naopak si těžce vylámali zuby.
První třetina vůbec nenasvědčovala, že by se tento večer mělo udát něco zvláštního. Tedy kromě toho, že domácí superstar Raffa Rotter odehrál svůj 500. zápas v rakouské mezinárodní lize. Líné tempo první třetiny se linulo jako dozvuky horkých letních dnů. Domácí kapitán sice poměrně brzy vstřelil první branku, ale od té doby hráči jakoby v klidu bruslili z jednoho konce hřiště na druhý.
Druhá třetina ukázala jednoduše krásu hokeje. Pokud hosté doufali v bodový zisk, pak si během necelých šesti minut ze začátku druhé třetiny mohli dělat pouze naděje, aby zápas neskončil absolutním a dvouciferným debaklem. Málokdy vídanou pasáž během které padly čtyři branky odnesl hostující brankář vystřídáním. Navzdory této taktické variantě se tirolským nedařilo neuvěřitelnou vlnu zastavit. Náhradní brankář si ještě ani nestačil pořádně nasadit masku a už dvakrát tahal puk z branky.
Možná i některým vídeňským fanouškům bylo v té chvíli hostujících hráčů líto, protože ať dělali co mohli, nedokázali tento příval branek zastavit. Co se nepovedlo hokejistům pro jejich um, povedlo se díky konci třetiny. Hokejisté z Innsbrucku odcházeli do šaten zcela zdrcení a s náladou hluboko pod teplotou ledové plochy.
Ze začátku třetí třetiny dali žlutočetní další branku a na tabuli za jménem Capitals svítila číslice 8. Na druhé straně byla stále nula.
Ke konci zápasu, kdy domácí mírně polevili a nehnali se za desítkou zkazili žraloci vychytání nuly dobře chytajícímu J.P. Lamoureuxovi. Když po chvilce přidali další gól a snížili tak na 8:2, ozvalo se od jejich příznivců ironické „ausgleich“ (vyrovnat), ale pohádky měla ten večer na starosti Vienna Capitals!