Vienna Capitals aneb do Vídně nejen na vánoční trhy!

30 prosince, 2017 HOKEJ0

Když se řekne Vídeň, na co si každý vzpomene jako první?


Prátr, vánoční trhy, dort a zasvěcenější možná vzpomenou i Hofburg a jeho jezdeckou školu na koních. Ale my – světaznalí sportovci určitě víme, že ve Vídni hraje na travnatých pažitech Rapid a Austria, a opravdoví fajnšmekři ví, že se ve Vídni hraje na místní poměry špičkový, na evropské velmi solidní hokej.
Žlutočerní Capitals, kteří brázdí ledy v místní EBEL lize minulou sezonu pojali skutečně skvotstně – pokořili bodový rekord po základní části (99 bodů), ale především v play off připomínali rudou mašinu. Všechny série vyhráli poměrem 4:0 a v nejkratší možné době slavili historicky druhý triumf v mezinárodní lize. Tým už několik let toužil zvítězit a jeho vedení proto dělalo maximum. Přivedlo zkušené plejery ostřílené i NHL, ale hra byla unylá, spolupráce nefungovala, vítězství byla taková kostrbatá. Loni se ale vše obrátilo. Přišel nový trenér Serge Aubin, který po této sezoně odchází do švýcarského Curychu, vyměnili se někteří hráči a tým začal naprosto dominovat. Tato dominance se přenesla i do této sezony, kdy vyhrálo prvních dvanáct zápasů.

Capitals dominují i tento rok, kdy své soupeře přehrávají útočným stylem s minimem obržených branek. Jejich dominantní styl je skutečně atraktivní. Jeden z nejoblíbenějších hráčů, a jak to tak bývá jeden z nejméně oblíbených u soupeřů, Rafael Rotter, je malý provokatér a skvělý hráč, který každý zápas zaručeně cosi ztropí. Ať už báječnou akci, nebo vyvolá potyčku. Řekl bych, že Capitals by se rozhodně neztratili ani v naší Extralize. Myslím se, že by se bez větších problémů pohybovali do 8. místa.

Jejich hokejový areál, který leží několik desítek metrů od zastávky metra Kagran je velmi divácky příznivý. Nebude Vám tam zima. Z diváků, kterých chodí průměrně necelých 5000 každý zápas podporuje hokejisty po celé utkání sálá nejenom touha protlačit své hochy k dalšímu titulu, ale i velká tepelná energie, takže i v zimním období můžete být v hale jen v tričku, či mikině.

Vstupenky jsou k dostání od 18 € do 28 €, nejsou tedy nejlevnější, ale kdo v ČR se může pochlubit tím, že byl ve Vídni na hokeji? Na punč přeci jezdí každý…

Ondřej Cigánek

http://www.facebook.com/mezisporty

Leave a Comment