Vienna Capitals – Aalborg Pirates

2 září, 2018 HOKEJ0

Druhý zápas vídeňských Capitals v Lize mistrů připomínal průběhem hry jejich debut proti Švédskému soupeři z prvního kola.

Utkání mělo přinést zajímavé porovnání dvou evropských soutěží, které jsou našinci poměrně neznámé. Rakouský tým, jenž vyhrál základní část EBEL šel poměrně rychle do vedení, když se z přesilové hry prosadil lídr kanadského bodování Peter Schneider. Přesilové hry jsou v posledních zápasech silnou stránkou Capitals. Jak proti Frölundě, tak proti Aalborgu udeřili okamžitě po jejich začátku. Domácí ve žlutočerných dresech byli od začátku aktivnější a zdálo se, že dánové příliš šancí mít nebudou. Vídeňáci byli celkem rozjetí a jen zásluhou dobrého výkonu brankáře Quemenera inkasovali pouze jeden gól.
V první třetině se nad ledem vznášela hustá mlha a rozhodčí usoudili, že by hrací plocha nemusela být zcela regulérní. Proto poslali hráče do kabin a na led najeli rolbaři, kteří jezdili po ledě doslova s větrem o závod, aby mlhu rozehnali. Díky nic a velikému větráku, který nainstalovali ledaři mezi střídačky se mohla první třetina dohrát a chlapi na ledě šli bez přestávky na druhou směnu. V ní se výkony obou mužstev vyrovnali a Dánové začali hrozit. Ve 28. minutě už David Friedmann nehrozil, nýbrž rovnou jako správný pirát zaťal první zářez do vídeňské bárky, když dorážel bombu od svého spoluhráče. Další zářez si mohli piráti připsat na své pažby o minutu později, když vývoj utkání zvrátili a stav byl rázem 1:2. Caps se v tu chvíli museli bránit pirátskému běsnění, ze kterého je ve 32. minutě vysvobodil jako správný asistent kapitána Rafa Rotter. Opět z přesilovky.
Šlo se do prodloužení, které začali hostující hráči v červených dresech početní výhodou. Jak se na opravdové piráty sluší a patří, s ničím a nikým se příliš nepárali. Za minutu bylo po všem. Thomas Spelling stylově potopil vídeňské Caps, když se trefil krásně pod víko brány, kterou spolehlivě hájil J.P. Lamoureux.
Oproti předchozímu zápasu proti Frölundě byl zajímavý sledovat rozdíl těchto mužstev. I když Rakušani i Dánové předvedli zajímavý hokej, zaostávali za Švédy především ve velmi precizní technické vybavenosti, kterou nedokáží – na rozdíl od těch nejlepších hráčů – předvádět ve vysoké rychlosti.