Straubing Tigers – Eisbären Berlin

3 ledna, 2018 HOKEJ0

Straubing je na německé poměry poklidné menší městečko. Malebné upravené náměstí tak typické pro německá města. Možná by mě teď místní vynadali, protože se v první řadě jedná o bavorské město, až potom možná tedy německé…


Město jsem navštívil během Adventu, takže jsem mohl využít okolností a podívat se na místní adventní trhy. Nebyly kdovíjak velké, ale o to útulnější a mě bližší.
Po nákupu na trzích a místních obchodech jsem se odebral na zimák, který leží kousíček od místni ZOO, díky níž a jejím šelmám nesou místní hokejisti jméno – Tygři!
A vskutku, v zápase proti Eisbärenu Berlín, jehož fanoušci mu stále hrdě říkají Dynamo, se Tygři do svých hostů zakousli jako několik dnů vyhladovělé šelmy. Zápas proti velkému favoritovi zvládli a nakonec vyhráli 4:3 po nájezdech.
Co je však na týmu zajímavé, že má i na německé poměry nezvykle vysoký počet legionářů. Ze 22 hráčů základní sestavy je pouze 7 Němců. Na návětěvnost to ale, zdá se, velký vliv nemá. Ta se pohybuje setrvale na necelých 4500 lidí na zápas.
Ze Straubingem svůj život v minulosti spojily i takové persony, jako Vlado Dzurilla, či Peter Draisaitl jehož syn je velkou hvězdou Edmontonu Oilers.
Tygří Aréna mě příliš nezaujala, respektive mi připomněla staré dobré české stadiony – zima, tribuny ze tří stran a většina míst na stání. Za vstupenky dáte od 18 € (stání) až 40 € za nejlepší místa v hale.
Upřímně řečeno, Straubing se v této sezoně velmi trápí a i hra tomu odpovídá. Pro našince bude asi přeci jen lepší zajet si na hokej do Plzně, nebo i na prvoligové České Budějovice.
Co však stojí za zmínku a možná i zamyšlení vedení našich soutěží – když domácí vstřelili gól a rozhodčí si nebyli jisti jeho platností, požádali ihned o puštění záznamu na středovou kostku a jak rozhodčí samotní, tak všichni lidi v hale mohli sami vidět, že puk nepřešel brankovou čáru. Nic se netajilo, diváci to přijali s klidem, protože nikdo nemohl spekulovat. Proto bych rád apeloval i na naše funkcionáře, zdali by toto opatření neprospělo k plynulosti hry a především transparentnosti a zamezní spekulacím o neutrálnosti sudích.

Ondřej Cigánek

http://www.facebook.com/mezisporty

Leave a Comment