spusu Vienna Capitals – KAC Klagenfurt 0:1

3 prosince, 2019 HOKEJ0

Svižná první třetina přinesla mnoho hezkých akcí i nebezpečných situací z obou stran.


Mario Fischer a Stefan Geier při jednom z mnoha soubojů

Nejprve hrozil domácí Birnbaum, který přihrával před prázdnou bránu Alexi Wallovi, tomu ale puk sjel z hokejky a netrefil bránu. Po chvíli se prodíral do šance Ty Loney, ale až k brankáři Holgenovi se nedostal. Do té doby nesmělí hosté z Korutan chytli slinu až při dvou po sobě jdoucích hrubkách domácí obrany, když při vývozu puku ztratili obránce nesmyslně puk a poslali do brejku Martina Schumniga a za několik sekund ještě Andrew Kozeka, ale oba vychytal Ryan Zapolski. Z těchto chyb ovšem vyplynulo vyloučení domácích, a následnou přesilovku po hezké kombinaci využil rakouský reprezentant Ganahl. Capitals pak zvýšili tempo, ale k vyrovnání se v první třetině nedostali, ač těsně před koncem třetiny měli k dispozici dvě přesilovky.
Ve druhé třetině vyvolalo největší emoce hrubé vražení mladého Kittingera na mantinel od hostujícího Kernbergera, za které si vysloužil trest 5 minut a do konce zápasu.
Ve třetím dějství diváci neviděli příliš pohlednou hru, domácí opatrně dobývali Klagenfurtskou tvrz, ale spolehlivý brankář Holgen držel korutanský prapor stále vztyčen. Domácí navíc ke konci zápasu nepředvedli příkladnou disciplinovanost a nechávali se zbytečně vylučovat. Hosté si v přesilových hrách vytvářeli solidní gólové situace, ale svůj hubený náskok ne a ne navýšit.
Přes závěreřný nápor domácích krátkou power play skončil zápas nejtěsnějším možným náskokem.

Góly: 11:15 Ganahl (Petersen, Unterweger)
5000 diváků

Ondřej Cigánek
www.mezisporty.com

Leave a Comment