spusu Vienna Capitals – HCB Südtirol Alperia Bozen

3 listopadu, 2019 HOKEJ0

První třetina nabídla divákovi parádní hokej v hantýrce nahoru dolu.

Ty Loney překonává Lelanda Irvinga

Nejdříve v prních deseti minutách Vídeň své italské hosty prakticky nepustila do svého obraného pásma, ale pak se hra mírně vyrovnala a i hosté se po dlouhé cestě z Bolzana osmělili a měli několik zajímavých příležitostí, například když se brankáři Zapolskému odrazil nečekaně puk od mantinelu a poskakoval před prázdnou brankou. Ač první třetina nabídla hodně akcí, gól nepřinesla.
Druhá třetina byla již o poznání vyrovnanější a i díky zásluhou několika přesilovek získali mírnou převahu hosté, ale paradoxně se do vedení dostali Capitals, protože Ty Loney zakončil bleskurychlý kontr, když se několik okamžiků předtím vrátil z trestné lavice.
Od začátku třetí třetiny šli Italové zcela zřetelně za vyrovnáním a měli chvílemi drtivou převahu, Capitals nevycházely přesilovky, spíše je měli za trest a jejich vytrácení z tempa vyvrcholilo v 51. minutě, protožě bolzanský Anthony Bardaro zaslouženě vyrovnal střelou z prostoru mezi kruhy.
Když už se však zdálo, že utkání směřuje po zásluze do prodloužení, trefil se v přesilové hře Alex Wall a v poslední minutě pojistil výsledek střelou do prázdní branky Taylor Vause.

Góly: 37:28 Ty Loney (Vause), 56:33 Alex Wall (Holzapfel, Loney), 59:19 Taylor Vause (Dorion ) – 50:20 Anthony Bardaro (Spinozzi, Giliati)