SPUSU VIENNA CAPITALS – EV KAC

18 února, 2019 HOKEJ0
Peter Schneider a David Madlener

V neděli večer se utkali velcí favorité na titul v EBEL. Nejtradičnější rakouský klub Klagenfurt přijel do Vídně. Divácky velice atraktivní duel v nadtavbové části, skupině vítězů.
Od začátku bylo utkání nabité emocemi, po každém zásahu brankáře a přerušení hry následovaly mírné strkanice.
Ve výborné atmosféře, o kterou se staraly oba tábory ve velice slušně zaplněné Aréně se hrál svižný hokej, s mnoha šancemi na obou stranách.
Ke konci první třetiny dorazil puk do prázdné branky jeden z tahounů Capitals Holzapfel a ze začátku dalšího dějství ho napodobil Olden, který si po přestupu ze Záhřebu udržuje bilanci bodu v každém zápase.
Když Alex Wall koncem druhé třetiny už na 3:0, zdálo se být vše jasné.
Thomas Koch sice ještě ve 44. minutě vykřesal pro Korutanské naději, když snížil na 3:1, ale i přes zvýšený tlak hostů bylo zřejmé, že Spusu Capitals drží zápas ve svých rukách, což ještě korunovali gólem do prázdné branky při power play.
Utkání navštívilo 4700 diváků, což už je velmi solidní návštěva.