spusu Vienna Capitals – Dornbirn Bulldogs 5:1

HOKEJ0

Dornbirn neprožívá ideální sezonu.

Bernhard Starkbaum má slušnou práci s holí

Vždyť ze 27 zápasů vyhrálo pouze 4 a logicky se krčí na posledním místě s hrozivou ztrátou na předposlední Innsbruck!
Ve Vídni se proto od hostů z jedné z nejkrásnějších částí Rakouska – Voralbergu nečekalo žádné výrazné překvapení a předpoklady se začaly naplňovat již po necelých dvou minutách, protože Birnbaum tečoval nepříliš prudkou střelu Grosslerchera a finskému brankáři Järvenpääovi propadl kotouč mezi nohami a došoural se za brankovou čáru. V 10. minutě se mohlo návštěvnictvo Erste Bank Areny radovat po druhé, když po závaru před bránou Dornbirnu protlačil puk do branky Zalewski. Když začátkem 17. minuty zvyšoval Dorion na 3:0, šlo už jen o to, jak vysoké bude skóre po 60 minutách. Ačkoliv Ellerby z Dornbirnu snížil těsně před koncem první třetiny na 3:1, bylo evidentní, že Buldoci na nějaký zvrat nemají ani sílu, ani kvalitu. Domácí Caps ve druhé třetině začali navyšovat skóre a protože hosté začali cítit možnost debaklu, hra se začala přiostřovata objevovaly se drobné potyčky, v čemž jediném se mohli hosté s domácí borci celkem slušně poměřovat.
Utkání skončilo výsledkem 5:1 a hosté mají obrovské štěstí, že z mezinárodní EBEL není kam sestoupit, jinak by se musel třást sestupu snad až do pralesní ligy za hru, kterou předvádějí.

Góly: 01:45 Birnbaum (Großlercher, Hartl), 09:13 Zalewski (Wukovits, Kichton), 16:19 Dorion (Kichton, Aslin), 35:02 Zalewski (Birnbaum, Hartl), 38:02 Kichton (Wall, Loney) – 19:34 Ellerby (Tamminen, Rapuzzi)