spusu Vienna Capitals – Black Wings Linz 8:0

28 prosince, 2019 HOKEJ0

Poslední kolo roku 2019 svedlo jako soupeře také vídeňské spusu Capitals proti Black Wings z Linze, což slibuje velmi zajímavou podívanou!

Utkání bylo plné potyček a bitek

První třetina byla jako lavina. Capitals se valili do útoku a snad cítili nejistotu brankáře Kickerta, bývalého hráče žlutočerných a tak jej zásobovali střelami, ze 17 se hned čtyři ujaly! Hosté se zmohli jen na chabý odpor a tak první třetina v řeči čísel 17:2 na střely, 4:0 na góly! Vídeňané si skutečně s hosty dělali co se jim zlíbilo – gól v signalizované výhodě, gól do prázdné brány, bomba od modré ve vlastním oslabení – takto si Capitals užívali svoje branky.
Druhá třetina byla poněkud nervózní, především od hostů a hra se drobila neustálými potyčkami, fauly a provokacemi. V pohodě hrající domácí přidali další dvě branky a utkání v klidu dohrávali. Klid přerušila až bitka ve třetí třetině, kdy se do sebe pustily celé pětky po tvrdém zákroku na Rafaela Rottera. Střídačky se poněkud vyprázdnily a dohromady šest hráčů se přesunulo na trestnou lavici. Domácí pak rozhozené a frustrované hosty znemožnili dalšími dvěma góly během třičtvrtě minuty. Hosté skutečně dnes neměli svůj den a nezmohli se ani na čestný úspěch.

Góly: 03:28 Zalewski (Wukovits, Dorion), 06:40 Hackl (Loney, Zalewski), 11:53 Holzapfel (Olden, Flood), 14:41 Wukovits (Hartl, Flood) 26:12 Kichton (Baun, Fischer) 33:19 Wall (Holzapfel,Flood), 44:36 Loney (Kitchon), 45:12 Loney (Kichton)