Rakouský pohár v Innsbrucku 2017

27 prosince, 2017 HOKEJ0

Minulý týden jsem pracovně navštívil Innsbruck, město obklopené horami,  ve kterém se v té době hrál hokejový Rakouský pohár a kromě domácího výběru se jej zúčastnili Norsko, Dánsko a Jižní Korea. Využil jsem situace, protože dva z účastníků budou v olympijském turnaji i soupeři našeho týmu, respektive přímo v základní skupině budeme mít mimo jiné Jižní Koreu a vyrazil na výzvědy.

Byl jsem ponejvíce zvědavý právě na tohoto exotického hokejového trpaslíka. S asijským hokejem jsem se ještě nesetkal, i když tuhé bitvy Japonského národního týmu (především se sebou samým)  na několika mistrovstvích světa na přelomu tisíciletí jsem pochopitelně v televizi zaznamenal.
Pokud bych měl jednou větou zhodnotit, co mě nejvíce na olympijském výběru Koreje zaujalo, bylo to salutování několika hokejistů v průběhu hymny. Při sledování všech tří zápasů, které na turnaji mužstvo odehrálo, jsem byl v duchu vděčný za nebohé Korejce, že na turnaji pod olympijským plamenem budou startovat pouze hráči mimo NHL. Neumím si představit, že by Kanada v čele s Crosbym, Getzlafem, Weberem nebo Toewsem, na kterou narazí tento výběr v olympijské skupině, nadělila asiatům méně, než 20 branek. Naprosto bez nadsázky.
Výběr posílený několika naturalizovanými Kanaďany a Američany bude mít největší problémy především v brankovišti a obraně.
Turnaj v dějišti her z roku 1976 byl jednou z posledních zkoušek a pro Korejce skončil po výsledkové stránce opravdu katastrofálně. Prohráli všechny tři zápasy se skóre 8:20 a především zápas s domácím B výběrem, který Korejci prohráli 8:3 hovořil za vše.
Věřme, že do února nasbírají hráči z pořadatelské země 23. zimních her co nejvíce zkušeností, aby turnaj byl co nejvíce atraktivní a z některých zápasů nebyla fraška nedůstojná olympijských her.

Ondřej Cigánek

https://www.facebook.com/mezisporty

Leave a Comment