Motor České Budějovice – Rytíři Kladno

20 března, 2018 HOKEJ0

Ve druhém utkání semifinálové série druhé nejvyšší soutěže planuly emoce a nechybělo mnoho, aby se šarvátky z ledu nepřenesly i do hlediště. Kladenští diváci totiž po vítězství tak mohutně oslavovali, což Motoráci těžko přenášeli přes srdce. Aby ne, už tolik let jim chybí jen malinký krůček ke splnění jejich snu. Po dnešku je definitvně jasné, že svůj sen budou snít minimálně další rok.

Budějovičtí nastoupili do utkání drtivým tlakem a první branku vstřelili již po 18 sekundách zápasu. Motor v tlaku i nadále pokračoval, ale pomalu se začal zadírat velikou nedisciplinovaností, jež pramenila z tíhy okamžiku. Domácí věděli, že teď už musí! Odjíždět na Kladno s dvoubodovým mankem by mohlo být osudné, a nakonec se ukázalo, že i bylo. Zápas byl často doprovázen tu drobnými, tu hromadnými potyčkami, což ve výsledku ublížilo především právě jihočechům.
Největší hvězda nejen WSM ligy, ale celé české historie – „68“ – nastoupila jen na první střídání. S nadsázkou se dá říci, že Kladno si mohlo dovolit takový luxus a posadit Jágra mezi náhradníky, protože Motor se skutečně začal zadírat sám. Jak jinak říci, když se v prodloužení veledůležitého zápasu nechají vyloučit za přestupek, jakým je příliš mnoho hráčů na ledě?
Je nutno však ocenit fanoušky, kteří fandili a skandovali po celý zápas, tak jak je v posledních letech na jihu Čech zvykem. Jediné, co jim lze vytknout je ohlušující pískot na Jaromíra Jágra, který se coby nehrající vydal na led za rozhodčím, aby si ujasnili jednu z gólových situací. Ano, dá se pochopit, že se to domácím přiliš nelíbilo, ale přeci jen – k legendám bychom měli chovat větší úctu a to i přes aktuální rivalitu.
Držme tedy klubu z města pivu zaslíbenému, aby se jeho sen vyplnil v příštím roce a mohl se odvděčit svým věrným za neutuchající podporu!

Ondřej Cigánek

www.facebook.com/mezisporty

 

Leave a Comment