EHC BLACK WINGS LINZ – EC KAC (KLAGENFURT) 4865 DIVÁKŮ

1 března, 2018 HOKEJ0

Kdo v naší zemi stále žije v představě, že Rakousko = lyžování, skoky na lyžích a v posledních letech možná i trošku fotbal, poněkud by se mýlil.

Samozřejmě, že hokej tu stále nemá takovou popularitu, jako výše zmíněná sportovní odvětví, ale úroveň místní mezinárodní ligy rok o roku stoupá. Povězme si upřímně, že rakouští hráči jsou v tomto ohledu poněkud bez viny. Vždyť v každém týmu hrají 2 – 3 pětky plné kanaďanů, či američanů, kteří ve většině mužstev mají i vůdčí úlohu v prvních dvou formacích.
V utkání, které jsem mohl v Horním Rakousku navštívit, mezi domácími Černými křídly z Lince a korutanským Klagenfurtem, jako téměř vždy mezi těmito rivaly, jiskřily emoce. Klagenfurt, nejstarší hokejový klub z Rakouska (1909) a Linz (1992). V Linci bylo na toto utkání téměř vyprodáno, což na druhou stranu není v Linci nic překvapivého. Ač jeden z nejmladších účastníků ligy, má dlouhodobě jednu z nejvyšších návštěvností soutěže, která atakuje 5000 diváků na zápas. Na místním stadioně, kde diváci mohou být doslova nalepeni u mantinelu a sledovat hru přímo od hrazení bývá velmi bouřlivá atmosféra, i díky jeho nevelké rozloze, ale hlavně zásluhou neúnavně povzbuzujících diváků, které májí černokřídelníci ne-li nejlepší, tak rozhodně v top 3.
Nebudu se ani příliš vyjadřovat k samotnému utkání, i když mělo velmi solidní úroveň, ale spíše k lize a jejímu zázemí jako takové. Přijde mi velice zajímavý herní modus, ve kterém je o co hrát až do konce a který zajišťuje větší množství atraktivních zápasů, kde nedochází ke spekulacím, když jeden z týmů nemá takovou motivaci ukázat to nejlepší co umí.
V první fázi se hraje čtyřikrát každý s každým. Ve druhé fázi se týmy rozdělí na skupinu vítězů a skupinu poražených. První tři týmy z každé skupiny získávají bonus 6, respektive 3, respektive 1 bod. V rámci skupiny utkají mužstva dvakrát. Mužstva ze skupiny vítězů mají jisté play off a snaží se umístit co nejlépe, protože… čím lépe se umístí, můžou si dříve vybírat (!!!) mužstvo, se kterým budou chtít hrát ve čtrvtfinále. Mužstva ve skupině poražených hrají o dvě postupová místa do play off. Jak vidíte, je stále o co hrát a tato fáze již velmi svou urputností připomíná play off a nikdo si nedovolí jen tak nějaký zápas vypustit.
Nevím jak Vám, ale mě by se podobný herní plán líbil i v naší lize, kde často ke konci základní části přibývá – jak to jen říci – mnohdy senzačních a spektakulárních výsledků.

Ondřej Cigánek

https://www.facebook.com/mezisporty

 

Leave a Comment