KAC Klagenfurt – Spusu Vienna Capitals

25 dubna, 2019 HOKEJ0

Zaplněná Stadthalle v Klagenfurtu netrpělivě vyčkávala dnešní utkání, ve kterém mohli po šesti letech získat domácí další, 31. titul.

Otázka zněla, bude se v sérii pokračovat ještě ve Vídni, nebo se bude slavit na domácím ledě po vítězství 4:2 na zápasy? Odpovědi se diváci dočkali až v prodloužení a drtivá většina díváků na stadioně byla spokojena, protože ke konci prvního prodloužení, v 75. minutě trefil titul americký legionář, obránce Comrie!
Vídeň od začátku zápasu šla pevně za prodloužením série, ostatně ani nic jiného nezbývalo. Nejprve poslal hosty do vedení v 11. minutě nejproduktivnější hráč Capitals DeSousa. Krátce po začátku druhé třetiny vyrovnal vídeňský rodák a bývalý reprezentant Patrick Harand, ale Caps opět poslal krátce poté do vedení rebel Rafael Rotter.
Domácí KAC se pochopitelně vrhli do útoku, protože se jim nezdálo příliš rozumné protahovat sérii na sedmý zápas a ještě k tomu do Vídně, proto vydali všechny své síly do boje o vyrovnání. Hra se přelévala z útoku do útoku, často za zády brankáře hostů J.P. Lamoreuxe zvonily tyče a nakonec v 53. minutě Kanaďan Nick Petersen vyrovnal na 2:2. Ve zbytku třetiny se hrálo již opatrně, ale necelých 20 sekund do konce normální hrací doby měli domácí dvě obrovské šance na vstřelení rozdílového gólu, avšak své šance nevyužili.
Ve 4. periodě měli hosté k dispozici krátce po sobě 2 přesilové hry, ale nedokázali této veliké výhody využít i přes několik obrovských šancí, které vychytal Lars Haugen, jedna z opor Klagenfurtu a reprezentačního výběru Norska. Snad zafungovalo staré známé pravidlo nedáš / dostaneš, možná jen elektrizující atmosféra vytvořena 4.945 bouřícími diváky, ale domácí po relativně nenápadné akci, kdy Dave Fischer nahrál na modrou čáru kolegovi Comriemu, ten si popojel na vrchol levého kruhu a střelou švihem rozhodl napínavou bitvu odvěkých hokejových rivalů v Rakousku.
Mimochodem, titul vyhrál klub s nejhezčími dresy široko daleko!