Jestřábi Prostějov – VHK Vsetín

6 prosince, 2018 HOKEJ0

Minulý týden jsem měl možnost udělat si malé pracovní výlety na Hanou. Nedalo mi to, abych nevyužil situace a nešel na hokej, i když „jen“ na 1. ligu.


Matouš Venkrbec

První zápas, co jsem navštívil byl v Prostějově, kde hrál s místními Jestřáby Vsetín.
Do Prostějova jsem se toužil na podívat na hokej už delší dobu. Vlastně ani nevím proč. Velmi se mi líbí prostějovské dresy, tak snad proto. Stadion se ve městě „tisíce kruhových objezdů“ hledá poměrně snadno, ale navigace je navigace. Místní stánek má ohromné kouzlo. Vysoká klenutá střecha celá ze dřeva již mnohé pamatuje a tribuny od kolaudace také mnoha změn nedostaly, avšak – alespoň já – to rozhodně nepovažuji za zápor. Překvapilo mě, kolik diváků přišlo. Ve stejný čas se totiž hrál v Prostějově zápas evropského poháru ve volejbale, přesto na hokej zavítalo přes 2000 diváků, kteří dokázali vytvořit velmi slušnou kulisu.
Jestřábi od úvodního vhazování byli lepším mužstvem a měli častěji hru pod kontrolou. Vsetín se snažil hrozit z protiútoků a přesilovek, avšak nebyl příliš úspěšný.
Za zmínku stojí jistě i situace, kdy jeden z domácích vstřelil branku, ale po protestech vsetínských ji sportovně odvolal. Rovněž velmi aktivní Račuk se blísknul akcí, která připomínala slavnou střelu Tomáše Hertla, bohužel branku těsně minul.
Sečteno podtrženo, Prostějov naprosto zaslouženě zvítězil a může se neméně zaslouženě vyhřívat na předních příčkách Chance ligy, kde se chce udržet až do play off. Pokud bude podávat výkony, jako proti Vsetínu, nepochybuji, že se jim to povede a budou nadále těšit náročné prostějovské diváky.

Ondřej Cigánek
www.facebook.com/mezisporty

 

 

Leave a Comment