HC ZUBR Přerov – HC ČEZ Motor České Budějovice

13 prosince, 2018 HOKEJ0

Do útulné haly v Přerově zavítal favorit na výhru celé 1. ligy a zároveň dlouholetý aspirant na postup do nejvyšší soutěže HC ČEZ Motor České Budějovice.

Jako favorit s nabitým kádrem a trenérem Václavem Prospalem si měl se

Lukáš Klimeš (Přerov)

Zubry poradit a odvézt tři body. Jak to tak bývá, vše bylo jinak a především i zaslouženě.

Motor výtečně bruslil a jeho hráči byli velice rychlí, avšak bez většího efektu. Domácí Přerov sice nehrál tak moderní hokej, ale přesto se dokázal s hosty více než rovnat a přerovští hokejisté, podporování plným a hlučným stadionem svoji taktickou hru korunovali v půlce první třetiny vedoucím gólem. Budějovice po inkasovaní ještě o trošku více zvýšili tempo, ale na domácí obranu a především slušně chytajícího Klimeše nedokázali vyzrát.
 Začátkem druhé části domácí předvedli hezkou kombinaci, kterou zakončoval Sikora a Přerov šel do trháku. Budějovičtí ještě přidali na intenzitě napadání a rychlosti a někteří domácí Zbuři začali mít problémy s tempem. Domácí diváci i hráči si museli oddychnout, když rozhodčí ukončil druhou periodu.
 Jihočeši až neuvěřitelně dokázali zvýšit tempo, oproti prvním dvou třetinám a od začátku té třetí byl gól na spadnutí. Na Zubry se valil jeden útok za druhým a ti se často bránili jen vyhazování puku ze své pevnosti ohraničené modrou čárou. Když se šest minut před koncem trefi Kanaďan Gilbert, začalo být horko i divákům, v jinak zimou nasáklé hale. Zubrům už evidentně došly síly, ale přesto dokázaili obětavě bojovat proti nervózním Motorákům. Vyrovnání bylo na vlásku, hosté několikrát stříleli na odkrytou branku, ale puk buď zastavila jejich smůla, nebo výtečný Klimeš. Při power play zazvonila i tyč, avšak domácí nakonec překvapení dokonali a potěšili domácí fanoušky v adventní době zaslouženou výhru nad favoritem 2:1