HC Moravské Budějovice – HC Draci Šumperk

20 března, 2019 HOKEJ0

Včerejší utkání mezi Žihadly z Moravských Budějovic a Draky ze Šumperka rozhodlo o soupeři pro největšího favorita naší třetí nejvyšší hokejové soutěže.

Moravský Jágr – Karel Plášek, 45 let

Ačkoli nebyla Žihadla favoritem, obzvláště po avizovaném ukončení činosti klubu, respektive prodeji soutěžní licence, dokázala zaskočit už druhého aspiranta na postup do první ligy. Utkání mělo parametry minimálně 1. ligy. Divácká kulisa se mohla směle rovnat zvučnějším arénám v republice a hokejový fajnšmekr si skutečně přišel na své.
Po několika minutách hry a zbytečném faulu domácích se po přesilovkovém gólu ujali vedení hosté a na domácích bylo vidět, že jsou z možného postupu mírně nervózní. V půlce třetiny však již byla nervozita tatam a po první třetině svítil na časomíře stav utkání 1:1.
Když se ve 30. minutě trefil Peroutka, domácí byli v té době už lepším mužstvem na ledě. Hosté sice za pomoci povzbuzování svých početných fanoušků dále bojovali, ale většinu akcí zlikvidovali výborně bránící hráči Budějovic a pokud nějaká šance prošla až k brankáři, skvělý Groh je brilantně likvidoval.
Zkraje poslední periody zavěsil po úniku Ferda a hala začala věřit, že postup je již na dosah ruky. Když potom stejný hráč vsítil ještě dvě branky, zkompletoval tím hattrick a stav byl 5:2, nebylo sebemenších pochyb o postupujícím mužstvu a zamotání již tak zajímavého příběhu končícího klubu.
Bude majitel Žihadel prodávat zájemci druholigovou, nebo prvoligovou licenci? To se dozvíme nejpozději prvního dubna a jistě se nebude jednat o apríl!