HC Kometa Brno – Eisbären Berlín 4:3

15 září, 2018 HOKEJ0

Na dnešní den jsem se velice těšil. Byl jsem zvědavý na srovnání úrovně české a německé nejvyšší hokejové soutěže.

Pro toto porovnání nemohlo být lepších aktérů. Za naši extraligu Kometa z Brna a ze strany druhé Eisbären z Berlína, jemuž jeho fanoušci neřeknou jinak, než Dynamo.
Eisbären je německou legendou, klubem s nejvíce tituly a do Brna jej přijelo podpořit kolem dvou stovek fanoušků. V 90. letech za něj hráli třeba Jiří Dopita, nebo Richard Žemlička. Dynamo – nebo Eisbären má v Německu dlouhodobě nejvyšší návštěvnost a německá liga je 3. nejnavštěvovanější hokejovou ligou na světě!
Kometa je však v naší republice podobný fenomén, jako Dynamo. Dlouhodobě nejvyšší návštěvnost a o letoška nejlepší tým historie české a československé ligy.
Začátek zápasu vyšel znamenitě hostům. Byli aktivnější a brzy po úvodním hvizdu vedli už 2:0. Kometu dostala do hry vyloučení nedisciplinovaných hostí, pomalu začala přebírat iniciativu, Dynamo přehrávala a pět minut před sirénou vyrovnala.
Zápas měl velice dobré tempo, byl vyhecovaný a na hráčích šlo poznat, že chtějí vyhrát a neberou utkání jen jako nutné zlo. Kometa byla mírně lepší a ve 32. minutě se poprvé dostala do vedení, které však držela pouhých 6 minut. Domácí si však jistě šli za třemi body a ve 43. minutě definitivně zlomili odpor Němců, když se trefil Mallet.
Protože už jsem o Dynamu Berlín něco věděl a dokonce před lety viděl na vlastní oči, bylo mi jasné, že Kometa proti sobě nebude mít nějaké nazdárky. To se potvrdilo. Přesto Kometa ukázala lepší kvalitu, dostávala se více do šancím hrála týmověji.
Kvalitnějí přípravu si jak Brno, tak Berlín zěžko mohli přát. Uvidíme, jestli si slušnou formu přenesou oba týmy i do svých ligových soutěží.