EV spusu Vienna Capitals – HC Orli Znojmo

31 prosince, 2018 HOKEJ0

Poslední zápas roku byl zcela jednoznačný!

J.P. Lamoureux rozehrává puk

O jednoznačnosti zápasů svědčí i poměr střel, kdy Capials přestříleli své hosty téměř trojnásobně.
Od začátku zápasu bylo vidět, že Vídeň nechce připustit opakování posledního debaklu od jihomoravanů, ve kterém dostali 9 gólů a psutili se do obléhání Orlího hnízda pěkně zostra. Na obranu znojemských se valil jeden útok za druhým a obrana často nestíhala odrážet útočné zteče.
Dlouho to vypadalo, že by Znojmo mohlo snad i nějaký ten bodík vyválčit, co nezachytila obrana borců v černém, chytil její maskovaný muž Lassila. Ještě ke konci druhé třetiny byl stav 0:0, ale ve 36. minutě nakonec DeSousa, kdy těsně předtím Znojmo hrálo přesilovku, která se nedá vystihnout lepším slovem, než že bylo naprosto tragická. Chce se říci, že bylo velkým štěstím, že Znojmo nemělo „k dispozici“ více takových přesilovek.
V 53. minutě se trefil ještě Patrick Mullen a bylo vymalováno. Hosté se sice ještě pokusili o hru bez bankáře, ovšem stejně jako ostatní power play, které Znojemští hrají opět dopadla i toto početní zvýhodnění nelavně a svůj druhý gól večera vstřelil Chris DeSousa.
Domácí EV spusu Vienna Capitals vyhráli naprosto jednoznačně a přesvědčivě a udělali radost 6150 divákům, kteří budou moci s větší vervou slavit konec starého a začátek nového roku, ve kterém se Capitals poženou za vítězstvím v celé soutěži. Kádr a vyhlídky k tomu mají velice dobré.