EHC Red Bull Salzburg – HC Orli Znojmo (2814 diváků)

24 prosince, 2018 HOKEJ0

V předvečer Štědrého dne si v rodišti W.A. Mozarta hokejisté Znojma pod stromeček předčasně nadělili 3 body do tabulky!

Stephen Michalek

Orlové zakončovali několikadenní trip v krásném městě na západě Rakouska zápasem s milionářským Red Bullem. Vinou zranění nastoupili pouze ve třech formacích, což jim rozhodně na kurzu nepřidalo. Domácí hráči v typických bílých dresech s rudým býkem na hrudi naháněli znojemské zostra a vytvářeli si souvislý tlak, ač bez větších akcí. Pokud se však již do vyložené šance dostali, pak zasáhl skvěle chytající gólman Teemu Lassila.

Zatímco domácí tlačili, hosté hrozili převážně z protiútoků. Díky jednomu z nich po hrubce domácí obrany a skvělé kombinaci zakončoval ve 13. minutě do prázdné brány Vladimír Oščádal.
Domácí měli několik šancí na vyrovnání, ale vždy zasáhla obrana, nebo výborný brankář. V 17. minutě jeli dva hráči ze Znojma sami na brankáře, ale řešení bylo natolik tragické, že ani nakonec nevystřelili. Málokdy viděná situace.

V první třetině už žádný gól nepadnul, avšak kdyby perioda skončila 5:5, nikdo by se nemohl divit.
Ve druhé části šli Znojemští do dvougólového vedení, když si Charles Stretch najel mezi kruhy a po přihrávce od Kaluse zamířil přesně nad lapačku nejistě chytajícího Stephena Michaleka. Salzburg zareagoval zvýšením tlaku a po necelých dvou minutách dal Duncan kontaktní gól, který byl jak přes kopírák předchozího.
Ve 29. minutě však jeli dva na jednoho obránce Stehlík a McPherson a právě ten zakončoval střelou za záda domácího brankáře a hosté byli opět ve dvougólovém trháku.
Ve třetí třetině již gradoval nápor Salzburgu a Orli měli štěstí, že se žádná z mnoha střel nedostala až do jejich hnízda. Naopak po samostatném úniku vstřeli čtvrtou branku jeden z nejlepších hráčů večera Allan McPherson.
Red Bull však ještě v 52. minutě utkání zdramatizoval, když útočník Harris měl dostatek času v přesilovce pěti proti třem přesně zamířit. Další gól visel v vzduchu a Znojmo se bránilo zuby drápy. Nejtěžší okamžik přišel 3 minuty před koncem zápasu. Hosté se bránili jen za cenu zakázaných uvolnění, ale nemohli jít střídat. Domácí trénér nařídil hru bez brankáře a třeba takový Jan Lattner byl na ledě téměř tři minuty.
Hosté nakonec výhru ubránili, ale s obrovským štěstím, kterému však rozhodně šli naproti a nedá se jim upřít veliká bojovnost. Uvidíme, jestli si ji přenesou do dalších zápasů. Na čem ale stavět rozhodně nemůžou je hra v přesilovkách. Na ty je zatím velice žalostný pohled.
Sečteno podtrženo, salát s kaprem bude borcům od Dyje jistě chutnat!