EHC Black Wings Linz – KHL Medvesčak Záhřeb 8:4 – vyprodáno

21 března, 2018 HOKEJ0

V play off mezinárodní ligy EBEL se hraje zajímavým, ale náročným systémem. Zápasy se střídají systémem doma venku. Systém je to náročný především na cestování, protože například pokud by mezi sebou hráli v sérii Medveščak Záhřeb a Dorbirn, musí se hráči a fanoušci dopravit téměř 800 km tam a 800 zpět. Slovy klasika – a to není málo!


V Linci v minulosti hráli někteří čeští hokejisté, z nichž nejvýraznější stopu pravděpodobně zanechal brankář Pavel Nešťák, jehož dres můžeme ještě dnes zahlédnout na zádech diváků. Dnes hrají za Černá křídla spíše hráči ze zámoří, ale jednou z největších hvězd je rakouský Brian Leblerm který v letošní sezoně pravidelně boduje a táhne tým, do dnešního dne zatím do semifinále.
V tomto velmi nervózním utkání domácí velmi rychle nabrali správný směr a především dvougólový náskok. O ten však během jedné minuty přišli a začínalo se odznovu. Vzhledem k tomu, že Křídla hrála o srovnání série na 2:2 a hosté logicky o matchball, na ledě to velmi jiskřilo. Linec se postupně dostal do vysokého vedení, stejně jako v předchozím zápase a proto si mohl dovolit luxus v podobě stažení pvrního brankáře. Bylo evidentní, že náhradník Michaela Ouzasa byl buď nerozchytaný, nebo jednoduše nedosahuje jeho kvalit, což by se mohlo v následujících sériích velmi negativně projevit na ambicích klubu z Horního Rakouska.
V Linci bývá pravidelně vyprodáno. Před několika lety byla jejich Keine Sorgen arena rekonstruovaná a kapacita byla o přibližně 1000 míst navýšena. Nedalo mi to a pátral jsem proč, když je ve městě takový hlad po hokeji, nebyla kapicita zvýšena výrazněji. Rekonstrukce stála přibližně 200 milionů korun. Důvod byl jednoduchý – nebyly peníze. Myslím, že teď to může majitele i fanoušky mrzet, ale třeba se Linec dočká v budoucnu další haly, kde by mohli vyrůstat další hokejisté. Výhodu by to mohlo mít i pro našince. Z mnoha příhraničních měst v jižních Čechách je totiž Linec dostupnější, než nejbližší města se zimním stadionem u nás.

Ondřej Cigánek

www.facebook.com/mezisporty

 

Leave a Comment