Deggendorfer SC – Frankfurt Löwen

15 prosince, 2018 HOKEJ0

Utkání mezi bavorským Deggendorfem a hessenským Frankfurtem se nesl v pohodové adventní atmosféře. Až na ten závěr…

Zápas byl ozvláštněn krásnými dresy domácích, které byly inspirované zimním časem a především blížícími se Vánoci. Klub z blízkosti českých hranic jako nováček druhé nejvyšší německé soutěže DEL 2 hraje své zápasy v útulné aréně přibližně pro 3000 diváků, přičemž většina míst je na stání. Možná i díky tomu (a vynikajícímu svařáku) vytvořili fanoušci perfektní atmosféru, kterou by mohli závidět leckteré extraligové kluby z České republiky. Jak byl výkon v hledišti povznášející, výkon hráčů tak skvostný nebyl. Na domácích hráčích byla vidět velká bojovnost, ale kvalita byla přeci jen více na straně Frankfurtu. Bruslaři z Bavorska se s frankfurtskými lvy přetahovali vždy po jedné brance a i přes závěrečnou power play nakonec hosté z Hessenska ubránili výhru 4:5, protože domácí po vytrvalém tlaku v posledních minutách vstřelili kontaktní branku až teprve 14 sekund před koncem třetí třetiny.
I zde se projevuje tradiční slabost zemí, kde není hokej top sport – rozhodčí. Muži v pruhovaném sice nebyli tak slabí, jako například v Rakousku, ale přesto nad některými (ne)výroky člověk jen kroutí hlavou. Možná i proto byl závěr zápasu velice emocionálně vypjatý a domácí fanoušci se pokoušeli dostat po závěrečném hvizdu co nejblíže, možná snad až do rozhodcovské kabiny, v čemž jim samozřejmě bránila pořadatelská služba a s vypětím všech sil nakonec nejméně oblíbené muže večera ubránila.