ČEZ Motor České Budějovice – HC Piráti Chomutov

1 dubna, 2019 HOKEJ0

Budějcký Motor přetahovanou nakonec zvládli!

Petr Kváča likviduje jeden z nájezdů

2:0, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3, 4:4 a nakonec 5:4, ale s odřenýma ušima. Z číselného výčtu je zřejmé, že se utkání muselo rozhodnout až v poslední chvíli, tedy po nájezdech, které byly tentokrát skutečně infarktové. Pokud Chtěli Budějovice uvažovat o postupu mezi elitu, nesměli si nechat ostatní soupeře bodově odskočit. Výhra za tři body byla velmi důležitá a Motoráci za ní vyrazili velmi rázně. Karabáček ve 4. minutě otevřel skóre a v 6. minutě zvyšoval Čermák už na 2:0, když dorážel Doktorovu bombu od modré čáry.
Když dostali Piráti dostatečně nafackováno, nejdřív Stránský z přesilovky snížil, Klhůfek za další tři minuty vyrovnal a za spoluhráče jasně sdělil, že se budou bít do posledního muže.
Když Endál chvíli před koncem první třetiny opět překlopil vedení na stranu domácích, nejedno Motorové srdce věřilo, že byl Pirátský odpor právě zlomen. Marně. Na ledě ještě ani nestačila zaschnout voda po přestávkovém rolbování a Koblasa srovnal na 3:3.
Ve 32. minutě musely Budějovice povolat Doktora, díky němuž opět Budvar arena téměř vybuchla nadšením, když s chirurgickou přesností překonal Justina Peterse. Jak už to tak v tomto utkání bylo dobrým zvykem, nechali hráči ve žlutomodrých montérkách své hosty opět srovnat skóre díky Humlovi.
Třetí třetina byla oboustranně již udržovací a až na pár výjímek se nic zvláštního nestalo a když ani prodloužení žádný gól nepřineslo, přišly na řadu po úpravě ledu samostatné nájezdy. Zatímco v normální hrací době padaly branky jako na běžícím pásu, při nájezdech 12 hráčů v řadě brankáře nepřekonalo! Když se jel 13. nájezd a Klhůfek konečně proměnil, bylo by v hale slyšet snad špendlík spadnout, protože teď museli domácí bezpodmínečně taky skórovat. Domácí Zdeněk Doležal si snad nikdy nepočínal tak suveréně jak teď pod takovým tlakem a střelou švihem nad rameno Peterse málem protrhl brankovou síťku! Když pak Stránský za Piráty neskóroval, vzal si slovo a puk opět Doležal a opět střelou nad lapačku rozhodl o výhře domácích hokejistů!