Black Wings Linz – HC Orli Znojmo

30 prosince, 2018 HOKEJ0

Orli vykrádají cizí hnízda, ale domácí se jim bránit nedaří!


Další venkovní utkání, které Znojmo mělo odehrát do konce roku 2018 bylo v Hornorakouském Linzi. Oproti předešlým zápasům měli hosté na soupisce necelé čtyři útočné formace. Domácí Black Wings patří k dlouhodobým favoritům mezinárodní soutěže EBEL, ale tento rok se jim příliš nedaří, ačkoliv mají téměř každé domácí utkání vyprodáno. Nejinak tomu bylo dnes, kdy skvělou atmosféru ještě vylepšil početný kotel fanoušků z jižní Moravy. Nejen oni tak mohli sledovat, jak Orli zatínají do domácího sebevědomí jeden dráp za druhým.
Znojmo hrálo od začátku nebojácně a v 7. minutě vstřelil první branku večera McPherson jehož formace byla u všeho důležitého toho večera. Ačkoliv domácí Křídla zanedlouho vyrovnala a dokonce obrátila skóre na svou stranu, Znojemští hráli dále svou hru (včetně otřesných přesilovek) a velice brzy byl stav opět nerozhodný, když vyrovnal Kujawinski a do konce druhé třetiny přidali branky ještě Kalus a Luciani.
Znojmu pomohly i výkony brankářů. Zatímco Fin Lassila opět předváděl spolehlivý výkon, domácí reprezentant Kickert rozhodně svým spoluhráčům výrazně nepomohl a minimálně dva góly jdou čistě na jeho vrub. Když se ve třetí třetině prosadil ještě Němec a znovu McPherson, nebylo ani přes zlepšenou hru domácích pochyb, kam odletí tři body, o které se hrálo. Orli šestkrát drápli domácí hokejisty a velmi zaslouženě získaly důležité body s přímým konkurentem v tabulce.
Tímto zápasem zároveň vypršel trest za nesportovní chování trenérovi Fryčerovi, který se postavím na lavičku Znojma v dalším těžkém venkovním zápase ve Vídni.

Ondřej Cigánek

www.facebook.com/mezisporty

Leave a Comment