Wiener Neustadt – SKN St. Pölten

1 června, 2018 FOTBAL0

Letošní ročník rakouské Bundesligy přináší mnoho změn. Doslova revoluci.

Liga se rozšiřuje a proto letos do nejvyšší soutěže postoupily dva nejlepší týmy ze druhé Bundesligy a třetí hrál barážový dvojzápas s nejslabším prvoligistou.
Tuto podívanou obstaraly dva týmy z Dolních Rakous – St. Pölten coby účastník první ligy a Wiener Neustadt jakožto třetí tým druhé nejvyšší soutěže.
Již dlouho nebylo ve Wiener Neustadtu vyprodáno a tak veliký zájem o fotbal, jak včera. Lidé stáli i na střeše vedlejšího nákupního centra, jen aby viděli alespoň něco. A neviděli málo.
Prvních patnáct minut se zdálo, že by domácí mohli být více než vyrovnaným soupeřem pro favorizované Vlky ze St. Pöltenu. Kolem dvacáté minuty se ovšem začal ukazovat rozdíl mezi první a druhou ligou. St. Pölten, ač suveréně nejslabší účastník Bundesligy za poslední roky začal hrát efektivní fotbal a domácí se nestačili ohánět. Všude byli později a obávaný albánský snajpr Salihi nepotkal míč snad celý zápas. Do šaten se odhcázelo za stavu 0:1 a to díky severokorejské věži Pak Kwang-Ryongovi, kterýžto měří dva metry.
Druhý poločas začal tam, kde skončil první. Tlakem hostů. Vlci věděli, že chtějí vsítit ještě jednu branku a šli si za tím. Jak se říká – když někdo něco opravdu hodně chce, splní se to. Hosté, soudě dle jejich aktivní hry opravdu dělali vše, aby se zachránili v nejvyšší soutěži a v sedmdesáté minutě vstřelili druhou branku.
Závěr utkání byl velice vyhrocený, když se strhla hromadná pošťuchovaná. Hostujícího brankáře musel jeho trenér doslova chytnou pod krkem a odtáhnout do šatny, aby se nestrhla ještě větší mela. Ani jedna ze stran si to před odvetným utkáním rozhodně nemůže dovolit.
Uvidíme, jaký výsledek přinese druhý zápas. Vzhledem k průběhu utkání si ale dovoluji tvrdit, že o účastníkovi v příštím ročníku rakouské Bundesligy je rozhodnuto.