Vorwärts Steyr – s fanoušky v zádech!

9 dubna, 2018 FOTBAL0

SK Vorwärts Steyer – v překladu Kupředu Steyer hraje v současnosti 3. nejvyšší Rakouskou soutěž. Ambice má však vyšší. Aby ne, stadion pro 10 000 diváků jej k tomu přímo předurčuje. 


Vorwärts byl na přelomu 80. a 90. let stabilním účastníkem rakouské nejvyšší soutěže a mezi elitou působil téměř celou dekádu. Jak ovšem v Rakousku nebývá neobvyklé, kluby často končí a sestupují kvůli finančním problémům. Stejně taky Steyer. Sestoupil sice ještě sportovní cestou, ale v době, kdy už přicházely první náznaky problémů. Poté, co padl a sestoupil do nejnižší soutěžě, dosáhl svého maxima a postoupil do Regionální ligy, což je 3. nejvyšší soutěž v Rakousku.
Management Steyeru se postupnými krůčky snaží prodrat zpět mezi elitu, což se projevuje na postupných rekonstrukcích stadionu a poměrně dobré komunikaci s fanoušky, kterých chodí na domácí zápasy velmi slušný počet a podporují domácí tým po celý zápas ze své jižní tribuny. Když se nad tím celkově zamyslím, napadá mě, že je to takový ještě zachovaný skanzen pro starý dobrý fotbal. Mnoho fanoušků dnes „bojuje“ proti modernímu fotbalu a zde by si mohli skutečně přijít na své.
Na své by si ovšem ve Steyeru mohly přijít i manželky a dívky fotbalových fandů, protože vě městě, jež založili již římané najdete nádherná místa. Krásné náměstí, kouzelné uličky, úžasné domy, nábřeží na soutoku řek Enns a Steyr, nejrůznější butiky a kavárny… Město je opravdu krásné a pokud, pánové, chcete zabít dvě mouchy jednou ranou, kdy manželku vezmete na výlet a sami s partou kamarádů vyrazíte na slušný fotbal, Steyer je ideální destinací!

Ondřej Cigánek

https://www.facebook.com/mezisporty/

Leave a Comment