SK Sturm Graz – SKN St. Pölten

9 prosince, 2017 FOTBAL0

Když u fotbalové reprezentace Rakouska končil švýcarský kouč Marcel Koller, patřil k hlavním kandidátům na jeho post Franco Foda.

Německý trenér, který od roku 2001 působí s krátkým odskočením do Kaiserslauternu ve Štýrském Hradci. Fanoušci Sturmu ho měli a stále mají jako idol. Dokázal se Sturmem získat tři tituly. Dva jako hráč, jeden jako trenér. A to v době, kdy ve střední Evropě začínal vládnout Red Bull Salzburg.
Jeho posledním zápasem, který u SK Sturm vedl byl dnešní zápas proti slaboučkému St. Pöltenu.
Jak to tak často bývá, přemíra motivace a touhy často vede k nečekaným výsledkům a ani v Grazu dnes nebylo daleko od senzace. Po deseti minutách se zdálo, že hosté odjedou s velikým debaklem, protože aniž by jim fotbalisté ze Štýrska půjčili míč, prohrávali už 2:0. Pravděpodobné uspokojení vedlo k polevení v koncentraci a velmi rychlému snížení na 2:1. Vlci ze St. Pöltenu hrozili pravidelně z rychlých brejků, ale jejich impotence (fotbalová) nevedla k vyrovnání. Naopak Graz stihnul ještě do poločasu skóre navýšit, které těsně před poločasem opět hosté dokázali snížit a do šaten, či na pivo s párkem se odcházelo za stavu 3:2.
Ve druhém poločase se už nic zlváštního nestalo. St. Pölten hrozil z brejků a nebýt smůly, či skutečné neschopnosti trefit prostor, kde prostě není brankář odešli poraženi.
Kdoví, snad jen nechtěli pokazit rozlučku sympatickému Francovi!