SK RAPID VÍDEŇ- FC RED BULL SALZBURG 2:3

admin
1 0
Reading Time: 2 minutes
Read Time:2 Minute, 44 Second

V Rakousku v současnosti nenajdete o moc více vyhrocených zápasů než mezi vídeňským Rapidem a býky ze Salzburku. 

 Prestižní zápas mezi nejslavnějším a historicky nejúspěšnějším oddílem země kterým je Rapid Vídeň, v jehož barvách v historii hrálo také mnoho Čechů (např. Bican, Panenka, Maier, Bejbl a další),  a současným hegemonem ze Salzburku, který získal poslední 4 tituly v řadě a je nejbohatším klubem s prakticky neomezenými možnostmi a astronomickým rozpočtem, který se v minulé sezoně pohyboval kolem 60 milionů Eur (přibližně 1,5 miliardy Kč). 

 Na jedné straně největší fanouškovská základna v zemi, čítající přibližně milion lidí, na druhé straně klub, jemuž příznivci teprve dorůstají.
 Velký zápas mezi Nejmilovanějším a Nejbohatším, Zelení a Bílí.
Rapid hraje druhým rokem v úplně nové Allianz areně pro 28000 diváků, kam chodí na každý zápas průměrně 21300 fanoušků, což je téměř 3x více, než zavítá na domácí utkání Salzburku.
 Na zápas, který se hrál 26. listopadu si našlo cestu téměř 27000 milovníků hry pro gentlemany. Jen pro zajímavost – nejlevnější vstupenku si jako téměř všude ve světě pořídíte za bránu a klubový pokladník Vám poděkuje za 21 Eur. Na hlavní tribuny si připlatíte ještě dalších 25 Eur. Pokud na muže přijde ukrutná žízeň, která nejčastěji pány potkává právě při pohledu na dvě zpocené jedenáctky fotbalistů pobíhajících po zeleném pažitu, mohou si v kiosku dopřát nějakou tu orosenou desítku, za kterou zaplatí kolem 4 Eur. U nás tolik oblíbenou fotbalovou klobásku dostanete za podobnou sumu jako pivo. Inu sport v Rakousku není nejlevnější rodinnou kratochvílí. 
 Nejvěrnější podporovatelé Rapidu jsou známí nejenom svou vášnivostí a prudkostí, ale i velkou kreativitou. Na každý domácí zápas připraví „Block West“ zajímavou choreografii a na velké zápasy, jakým derby mezi Rapidem a Salzburkem nepochybně je, vytvoří dechberoucí scény. 
 Salzburk nebyl Rapidem poražen téměř dva a půl roku, což v čtyřkolovém systému, který v Rakousku dlouhý čas funguje, znamená v této chvíli devět zápasů. Kdy jindy by Rapid měl svého rivala porazit, jestliže ne v týdnu, ve kterém Red Bull bojoval v Evropské lize o postup a má tak v nohách náročný zápas, méně času na regeneraci a dlouhé cestování?
 Ačkoliv se v zápase dostal Rapid rychle do vedení, hosté během jedné minuty na přelomu poločasů skóre otočili, a pak přidali ještě třetí branku. Domácí (nejen) kotel povzbuzovali své oblíbence do poslední minuty, nicméně Rapidu se podařilo jen snížit. V jednu chvíli však stadion explodoval v extázi z vyrovnání, ale domácí útočník si pomohl rukou, za kterou by se nemusel stydět ani Diego Maradona. Hra byla velmi vyrovnaná a chvílemi vyhrocená, a to jak na hřišti tak v hledišti. Bylo s podivem, že když rozhodčí zapískal naposledy, nikdo nebyl vyloučen.
Závěrem bych rád poukázal na zajímavý fenomén, jakým je nenávist sportovních fanoušků k týmům a hráčům Red Bullu (Salzburk, Lipsko, atd.). Týmy a majitel tohoto sportovního holdingu si někdy musí připadat jako v Jiráskově románu Proti všem. Kamkoliv – teď konkrétně v Rakousku – přijedou, a ve Vídni dvojnásobně, musejí čelit až fanatické nenávisti. Pokřiky, kterými diváci majitele firmy Red Bull častují jsou opravdu za hranou. Při mezistátních zápasech Německa na hráče RB Lipsko publikum píská. Klasické české Pelta je… (Řepka) je oproti urážení matky Didiho Mateschitze (zakladatel a majitel firmy Red Bull) přátelské laškování.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

MEDI BAYREUTH - AEK ATHÉNY 6.12.2017

Reading Time: 2 minutes