SK Rapid Wien – FC Flyeralarm Admira

22 dubna, 2018 FOTBAL0

Rapid před dnešním zápasem vyhrál čtyři ligové zápasy v řadě, zatímco u Admiry z Mödlingu stříavě oblačno s šestigólovou nadílkou z minulého kola, kterou obdržela od ligového suveréna ze Salzburgu.


Začátek zápasu poměrně koreloval s počasím – horké, ospalé bezvětří. Stejně tak na hřišti až by se chtělo říci: Na západní frontě klid“. Poklidný děj narušil snad jen pan rozhodčí, udělujíce žlutou kartu pro domácího hříšníka. S přibývajícím časem a mírně klesající teplotou začlo být na hřišti živo. Ve 39. minutě se trefil z pravé strany vápna Murg. Protože se mu pravděpodobně zalíbila gólová oslava a výbuch nadšených diváků, za 6 minut – těsně před poločasem – unikl hostujícím obráncům a tentokrát prostřelil strážce hostující svatyně z druhého strany velkého vápna.
Po změně stran neměl Rapid kam spěchat, ale přesto se snažil mít míč co nejvíce na scých kopačkách. Řídíce se heslem, že nejlepší obrana je útok, vyráželi hráči v zelených dresech k častým ztečím z kterých přidali další dvě branky. Třetí zásah zařídil Manuel Thurnwald, který se trefil naprosto přesně a nekompromisně z dobrých 25 metrů. Čtvrtou gólovou oslavu zajistil celé zelené rodině kapitán Schwab, kterého si mimojiné v létě prověřovala pražská Sparta. Po sporném rohu, který nařídil jinak solidně pískající muž v černém nahrál současnému kapitánovi Rapidu bývalý kapitán a hrající legenda vídeňských Steffen Hofmann.
Jasné vedení snížilo mírně koncetraci domácích fotbalistů a 18600 platících diváků vidělo ještě jednu branku, tentokrát do sítě domácích.
Rapid Vídeň si tedy mohl připsat již pátou výhru v lize za sebou a drží tak stále třetí příčku, ze které se může kvalifikovat do Evropské ligy. Naděje si však může dělat i pátá Admira, protože finále Rakouského poháru sehrají Sturm Graz a Red Bull Salzburg, kteří se téměř s jistotou probojují do kvalifikace o Ligu mistrů.
Posledních sedm kol Bundesligy bude tedy ještě zajímavých a stále je o co hrát.

Ondřej Cigánek

www.facebook.com/mezisporty

Leave a Comment