SK Rapid Vídeň – SV Mattersburg 2:1

13 dubna, 2019 FOTBAL0

Ve skupině o záchranu se utkali o čelo a tím postup do semifinále Bundesligy, ve kterém se bude hrát o Evropskou ligu, rekordmeister SK Rapid Vídeň a SV Mattersburg z Burgenland.


Rapid poslední tři roky nezažívá zářivé období. Sice se letos probojoval do jarní části pohárové Evropy, kde potrápil Inter Milán, ale na domácí půdě se mu prostě nedaří. Na jeho hru se nedá již ani příliš dívat a odráží se to i v návtěvnosti, která za tři roky spadla z 25000 přibližně na 13000. Mnohdy se divákům zdá, že domácí hráči jdou na hřiště spíše zápas odchodit. Chtějí-li však pomýšlet na alespoň částečné zachránění zpackané sezony, museli Mattersburg bezpodmínečně porazit. Vítěz skupiny o udržení totiž bude hrát s pátým týmem skupiny o titul o postup do kvalifikace Evropské lig. Rapid měl náskok 3 bodů a výhra by mu prakticky zajistila první příčku.
Jak bývá na Rapidu zvykem, začal pozvolna a v prvním poločase opravdu nebylo moc k vidění. Emoce vzbudil jen rozhodčí, který udělil domácímu kapitánovi Schwabovi žlutou kartu. Domácí kotel byl na první poločas protestně vylidněn a atmosféra tím byla logicky poznamenaná.
Ve druhém polačase šli konečně domácí do vedení, když Knasmüllner proměnil přihrávku od Murga. V 60. minutě si oba hráči pozice vyměnili, když do dvougólového vedení poslal Rapid Murg a nahrával mu Knasmüllner.
Těsně před koncem, v 89. minutě vykřesal naději pro Mattersburg ještě střídající Holler, ale to bylo vše, na co se hosté zmohli.
V nezáživném utkání zvítězil vídeňský Rapid a udělal zásadní krok pro zachránění příšerné sezony.

Ondřej Cigánek
www.mezisporty.com

Leave a Comment