SK Rapid – FC Red Bull Salzburg

13 května, 2018 FOTBAL0

Šlágr 34. kola rakouské Bundesligy sliboval napínavou partii, která vždy přináší vyhrocené situace jak na hřišti, tak v hledišti.

Rapid nevyhrál nad Salzburgem téměř tři roky. Salzburg už měl titul jistý a proto se očekávalo, že nenastoupí v plné sestavě a domácí vídeňáci konečně zlomí tříleté trápení.
Zatímco první prognóza platila, druhá se začala rozplývat prakticky od úvodního hvizdu. Ve čtvrté minutě Rapid inkasoval první branku a po čtrnácti minutách, kdy si Rapid sáhnul na míč pouze při rozehrávce po gólu byl stav už 0:2! Salzburg, ač se svým B týmem naprosto dominoval – 26. minuta – 0:3.
Po poločase se snad borcům od německých hranic Rapidu zželelo a trochu polevili. V 75. minutě vykřesal jiskřičku naděje pro Veton Berisha, ale skutečně jen jiskřičku. O několik minut později ji definitivně sfouknul nejlepší střelec soutěže Munas Dabbur, reprezentační kolega sparťana Ben Chaima.
Na závěr mě napadla malá myšlenka – kde by dnes Sparta byla, kdyby si místo Ben Chaima vybrala jiného Izraelce, právě Dabbura?