Salzburg zdemoloval Genk 6:2, teenager dal hatrick během 40 minut!

18 září, 2019 FOTBAL0

Salzburg vlétl do Ligy mistrů jako uragán!

Po minutě a půl historického působení vstřelil devatenáctiletý útočník Haland svůj první gól. V prvních 25 minutách byla hra poměrně vyrovnaná, ale pak se plně projevil nejlepší střelec rakouské Bundesligy (s impozantním účtem 11 gólů v 7 zápasech), když ve 34. minutě zvyšoval na 2:0 a ve 45. už na 4:1. V nastaveném čase se trefila další teenegerská hvězda, Maďar Szoboszlai. V prvním poločase Salzburg zcela jasně dominoval a nebylo pochyb, kam zápas směřuje. Otázka zněla jen kolik gólů Belgičanům nasype.
 Po přestávce Salzburg mírně zvolnil, ale i tak naprosto kontroloval hru. Branka na 5:2, kterou v 52. minutě vstřelil po rychlém protiútoku Samatta byla pouze kosmetickou úpravou na debaklu, který zvýraznil domácí kapitán Andreas Ulmer, protože v 66. minutě zastavil gólostroj na čísle 6.Jen pro zajímavost, z 8 soutěžních utkání (7 Bundesliga, 1 Liga mistrů) má FC Red Bull Salzburg neuvěřitelné skóre 40 : 8 !

Salzburg se pro mnohé stává černým koněm soutěže, stejně jako FC Porto, které vyhrálo Ligu mistrů před 15 lety…