4 července, 2018 FOTBAL0

Nová sezona se kvapem blíží a starý školní rok dává navždy s Bohem.

Ideální čas pro fotbalové fanatiky, kteří mají čas a chuť objíždět půl světa za svým oblíbeným týmem, nebo jen prostě využít možnost a jít se podívat na elitní kluby, které nedaleko našich hranic rok co rok trénují na nový ročník.
Stejně tak letos i Slavia využila blízkého prostředí, nádherných pažitů a kvality ubytování a vyrazila na tréninkový kemp do Rakouska.
V prvním přípravném zápase se spolu utkaly dva velkokluby svých zemí. Rakouský Rekordmeister – Rapid Vídeň a klub s nejkrásnějšími dresy ve střední Evropě – Slavia Praha. Oba kluby mnohé spojuje. Například fanouškovská základna je velice široká a fankluby v obou případech po celé zemi. Také mnoho hráčů prošlo oběma destinacemi. Největším společným pojítkem je ovšem legenda legend, nejlepší kanonýr všech dob, Pepi Bican!
V historicky prvním vzájemném zápase, který se hrál na neutrální půdě v Hornorakouském Welsu, byl průběh hry poměrně překvapivý. Prvních deset minut hry měl Rapid míč na svých nohách, ale nevytvořil si žádnou šanci. Naopak Slavia postupně převzala iniciativu, vytvořila si několik slibných šancí a ve 25. minutě přetavila svou převahu do vedení, když se po brejku prosadil Stanislav Tecl. Rakouští diváci, kterých si našlo cestu na stadion cestu přibližně 1400, i když několik desítek bylo fanoušků českého vicemistra, netrpělivě očekávali, jak Rapid začne konečně hrát a Slavii přejede. Opak byl pravdou. Slavia hrála stále svou hru a těsně před poločasem zvýšil na 0:2 Jan Sýkora.
Ve druhém poločase, kdy oba týmy nasadili kompletně nové jedenáctky byl rozdíl ještě markantnější. Slavia kontrolovala hru a Rapid nepouštěla k žádnému zakončení.
Za celý zápas si vytvořil Rapid jen jednu příležitost, ale Kovář se v bráně pražanů nemusel kdovíjak překonávat, aby neinkasoval.
Očekával jsem, že hra bude více vyrovnaná, že Rapid by neměl prohrát. Výsledek, nebo spíše předvedená hra byla ovšem poměrně zřejmá.
Borci u Hütteldorfu mají ještě co dohánět a pilovat. Liga začíná brzy a hlavně kvalifikace do Evropské ligy bude velkou prověrkou.