Rakousko – Lotyšsko 6:0 (2:0)

7 září, 2019 FOTBAL0

Po mnoha letech se nádorní tým Rakouska představil v Salzburku. Vyprodáno sice nebylo, ale i tak pro solidně zaplněný stadion vyhrál jednoznačně 6:0 a udržel si tak velkou naději na postup do hlavního turnaje mistrovství Evropy 2020.

V prvním poločase uklidnil domácí již v 7. minutě rakouská hvězda Arnautovič a ve 13. minutě napřáhnul ze třiceti metrů Sabitzer a utkání bylo rozhodnuto. Lotyši si nemohli dělat nejmenší naděje, že by mohli s osudem utkání cokoliv udělat, protože pro ně byl velký problém dostat se k míči, natož za vlastní půlku.

Když v 53. minutě proměnil Arnautovič penaltu, hosté z Pobaltí věděli, že se nevyhnou debaklu a ani v pátém kvalifikačním utkání nedají ani branku.

Branky: 7. Arnautovič, 13 Sabitzer, 53. Arnautovič, 76. Ilsanker, 80. Laimer, 85. Gregoritsch

Počet diváků: 16300