Rakousko – Brazílie 0:3

11 června, 2018 FOTBAL0

Včera se u našich jižních sousedů hrál vyjímečný zápas, na který se jen tak nezapomíná!


Rakousko si totiž k přípravě před mistrovstvím světa vybrali Brazilci a podívaná to byla jako z jiného světa. Prvních dvacet minut se zdálo, že domácí hráči v červených trikotech zápas neberou příliš jako přátelský a často ležící brazilské superstar v čele s Neymarem, jakoby se teprve aklimatizovaly.
Rakušané velice rychle přistupovali ke každému z kanárků, který se chtěl pomazlit s míčem. Většinou ve dvou až třech hráčích velmi aktivně napadali. Brazilci však po půl hodině hry, kdy Rakušené mohli dát dva góly, zvýšili obrátky a jejich hra se postupně začala dostával na jinou planetu. Narážečky, rychlost, lehkost, jemnost při doteku s míčem – jednoduše vše co se o jihoameričanech ví a čím jsou tak skvělí začalo udivovat vyprodané hlediště. 48 500 diváků často tleskalo i hostujícímu týmu, což není úplně obvyklé.
Ve 36. minutě však již začalo být definitivně jasné, kdo je pětinásobný mistr světa. Gabriel Jesus totiž utekl za obranu a z úhlu překonal domácího brankáře Lindnera. Střela vypadala, že jde mimo branku, ale náhle se stočila, stihla ještě olíznout pravou tyčku a krásně zaplout do brány.
Druhý gól, to už byla paráda v podání nejdražšího hráče planety. Rakouský obránce a s ním půlka diváků na stadionu si z Neaymarovy bleskurychlé stahovačky sedli na zadek. Doslova! Neymar ve velkém vápně utíkal na zteč proti několika bránícím fotbalistům a když viděl, že dál už běžet nemůže, zaškubal rameny, rakouský bek zavrávoral, a brazilská megastar nadělila Lindnerovi jesličky.
Když pak Firmino vysunul v 69. minutě Coutinha a ten opět krásně obstřelil brankáře, opět byli Brazilci odměněni i potleskem domácího publika.
Rakušané už neměli sílu a myšlenky na útok, spíše se jen zuby nehty snažili, aby jim Brazilci v tradičních a krásných žlutých dresech nenasypali další branky. K debaklu nedošlo, ale hosté už do konce zápasu domácím fotbalistům míč mockrát nepůjčili.
V redakci jsme se sice neshodli, kdo bude v Rusku v půlce července přebírat pohár pro mistra světa. Jasné ovšem je, že Brazilci jsou a dlouho budou mistři světa ve fotbalové kráse. Nemusí se nám to líbit. Můžeme s tím nesouhlasit. Ale to je tak to jediné, co s tím můžeme dělat.

Ondřej Cigánek

www.facebook.com/mezisporty

Leave a Comment