Nigérie – Česká republika

6 června, 2018 FOTBAL0

To byl zápas!

Možná budu subjektivní, ale mě se dnešní zápas líbil. Nejde ani tak o výsledek, jako o předváděnou hru. Ano, pročítal jsem všemožné diskuse, kde se to opět hemží negativy. Měli jsme štěstí, byla to náhoda, ubránili jsme se k vítězství. To jsou názory diskutérů, kteří možná ani zápas proti Afričanům neviděli.
Od začátku bylo vidět, že borci hájící české barvy chtějí odčinit potupnou porážku od Austrálie a ukázat, že fotbal hrát umí. Útočili, stříleli a jen v prvním poločase zahrávali 9 rohových kopů! Češi měli slušný nápor, který vyvrcholil brankou od Toma Kalase, mimochodem nejsvalnatějšího z českých reprezentantů. Nigerijci v prvním poločase spíše vyráželi do brejků a hrozili především z nich.
Druhý poločas naopak hráči z černého kontinentu trávili především na půlce našich borců a míče létaly nebezpečně kolem Pavlenkovy branky, jež o přestávce vystřídal Tomáše Vaclíka. Naši se opravdu někdy nestačili ohánět, takže jim snad přišla i vhod neplánovaná pauze, ke které zavelel hlavní sudí kvůli dešti. Možná neměl náhradní oblečení, protože i když déšť byl celkem silný, fotbalisti jsou zvyklí hrát v horších podmínkách. Však si po zápase na toto rozhodnutí stěžoval nigerjský trenér. Po asi pětiminutové pauze pokračovali Super Eagles v tlaku, ale již bez vážnějších brankových příležitostí.
Naši reprezentanti tedy překvapivě, ale naprosto zaslouženě zdolali černé koně letošního světového šampionátu 1:0 a mohou vyrazit s čistým štítem a hrdostí na zaslouženou dovolenou.