Nejdřív dva góly, potom blikanec

10 srpna, 2018 FOTBAL0

První zápas v pohárové Evropě po mnoha letech je tu!

Diváci nejen z Olomouce se přijeli naživo podívat na tento velký svátek. Možná je před zápasem napadlo, kdy budou mít opět další příležitost. Po včerejším utkání žije veliká naděje, že se na Sigmu podívají i v posledním předkole Evropské ligy.
Kairat přijel na Hanou jako poměrně neznámý a nepříliš atraktivní soupeř, zato se skalpem špičkového holandského klubu z Alkmaaru. Mnoho fanoušků tedy skutečně napjatě čekalo, co modří předvedou. Začátek zápasu byl oboustranně opatrný, klasické phárové oťukávání, kde měli zkušenější hosté o něco málo více míč na svých nohách. Po několika minutách se však osmělili i domácí a začali motat obranou kazašského klubu. Sladkou tečkou tohoto tlaku byla krásná branka Sladkého, který napálil míč kousek před vápnem a ten málem protrhnul síť bránkáře z Almaty. Sigma se po této brance definitivně zbavila nervozity a měla zcela zřetelně navrch. Tuto skutečnost ještě zesílila červená karta pro Sujumbajeva, který tahal za záchranou ruční brzdu, když se Pilař už už dostával do samostatného úniku. Málokoho by v tu chvíli napadlo, že by Sigma měla mít sebemenší komplikace.
Do druhého poločasu šli Sigmáci s vedením o jednu branku a o jednoho hráče navíc. Hra Olomouce byla pohledná, rychlá a s častým ohrožením branky soupeře. Po jednom z úniků a centrovaných míču si Václav Pilař zpracoval míč na hrudi a přesnou střelou k tyči nedal šanci golmanovi – 2:0.
Domácí mohli přidat ještě další góly, ale bohužel selhali v koncovce. Kdo však selhal z daleka nejvíc byl ten, od nějž by se to čekalo nejméně. Kapitán Vepřek. Hodinu hrál výtečně, zajišťoval defenzivu, útočil… Všechno bohužel zničil svými dvěma naprosto zbytečnými žlutými kartami během necelých deseti minut. První dostal za řečnění s rozhodčím, druhou pak za napadení protihráče, přičemž hra již byla úplně mimo území, kde se tito dva nacházeli. Do konce zápasu najednou zbývalo dlouhých 22 minut. Hosté vycítili obrovskou šanci. Vždyť i jeden gól by znamenal velikou šanci na postup. Jakoby někdo polil hosty živou vodou (asi kapitán Vepřek) a útočili, tlačili a gól byl na spadnutí. Naštěští pro Olomouc a jejich kapitána už Sigma i díky výtečnému brankáři Buchtovi udržela čisté konto a příští týden bude mít v Kazachstánu nemalou šanci na postup.