Mezőkövesd-Zsóry SE – SK Slavia Praha

9 července, 2018 FOTBAL0

SK Slavia pokračovala ve svém rakouském turné dvojzápasem s týmem maďarské nejvyšší soutěže. Našinec jeho jméno přečte jen s velkými obtížemi, proto s dovolením ponechám jméno klubu pouze v nadpisu článku.

Týmy se utkali v malebném městečku Weiselburg. Naprosto skvostně připravený trávník je v těchto končinách naprostou samozřejmostí v kterémkoliv ročním období, natož v těchto teplých dnech.
Slavia od úvodního hvizdu hrála skvěle. Maďarského soupeře málokdy pustila na svou polovinu a hráči z východu Maďarska se v prvním poločase připomněli akorát likvidačním faulem na Stanislava Tecla.
Kapitán Škoda opět potvrdil svou pověst střelce, když se po několikátém závaru před bránou Maďarů vyšrouboval do vzduchu a hlavou vstřelil první gól zápasu.
Slávisté skutečně v prvním poločase předváděli špičkový fotbal a rozdíl ve hře musel poznat i laik.
Do druhého poločasu nastoupila Slavia s jinou taktikou, respektive si chtěla vyzkoušet jiné herní situace a to především obranné.
Ač byli pražané po celou dobu jasně lepším soupeřem, nechali si v závěru utkání vstřelit dvě branky po brejcích soupeře.
Ve druhém utkání, kdy nastoupili „B“ týmy se však ukázala kvalita sešívaných. Béčko červenobílých si hravě poradilo se svými soky a hladce je přehráli 3:1. Ve velmi dobrém světle se představil mladý Rakušan Jonas Auer, kterého trenéři sympaticky poslali do utkání s kapitánskou páskou.
Vítězem dne se tedy jednoznačně stal pražský výběr, který celkově zdolal Maďary 4:3 (zápasy 1:2 a 3:1) a přesvědčil především skvělým fotbalem a velkým zápalem do hry.