FK Austria Wien – FC Red Bull Salzburg 1:2

5 května, 2019 FOTBAL0

FC Red Bul Salzburg obhájil opět mistrovský titul a je rakouským mistrem po šesté v řadě!

V zápase se v případě výhry mohl slavit mistrovský titul Salzburgu. Možná i proto byli Býci v zápase velmi opatrní a ačkoliv byli mírně lepším týmem, nebyl to z jejich strany takový výkon, na jaký bývají diváci zvyklí. Výkonům nepomohla ani zima, která byla na tuto dobu nezvyklá.
Domácím „fialkám“ šlo stále o co nejlepší umístění a bodový zisk v honbě za postupem do evropské kvalifikace. Utkání mělo dobrý spád, ale dlouho nemohli útočníci na obou stranách vstřelit gól.
V 71. minutě nakonec přeci jen po individuální akci vstřelil gól jeden z nejmenších hráčů na hřišti – Dominik Prokop. Salcburské hráče to příliš nezaskočilo a pokračovali dál s míčem na nohách. Je pro představu držení míče bylo 35% – 65%! V 80. minutě začal Salcburk ukazovat, proč je rakouským hegemonem. Zažehl své motory a najednou se bylo na co dívat! Nejprve v 81. minutě vyrovnal na 1:1 hostující hvězda Xaver Schlager a v 86. minutě další mladá hvězda ze Salcburku Hanes Wolf otočil stav na 1:2! Zaskočení domácí fotbalisté se už nezmohli na větší odpor a spíše chtěli utkání důstojně ukončit.
Salcburk po závěrečném hvizdu mohl začít slavit titul před prázdnými tribunami a užívat si poslední tři kola sezony!