FC Salzburg – Olympique de Marseille 2:1 po prodloužení

4 května, 2018 FOTBAL0

Fotbalisté Salzburgu se rozloučili s Evropskou ligou se vztyčenou hlavou a více než důstojně!


Jak jsme zde již před časem psali, Salzburg byl pro naši redakci černým koněm Evropské ligy a tipovali jsme jej na celkového vítěze. Bohužel rozhodlo nečestné zapření teče po střela, která předcházela rohovému kopu, z nějž padl rozhodující gól.
Salzburg hrál skvostnou partii. V prvním poločase ještě byla znát mírná nervozita, přesto si však domácí fotbalisté dokázali vytvořit nejednu šanci, které likvidoval brankář francouzského mužstva Pelé. Co se nepodařilo v první polovině klání, podařilo se ve druhé. Přišla kýžená branka a to hned zkraje druhé pětačtyřicetiminutovky, takže bylo ještě mnoho času na přidání druhé, která by zaručila vyrovnání série a minimálně prodloužení. Rakouští diváci, kteří se do té doby nechali v povzbuzování zahanbit chuligány z Marseille vycítili, že je šance na zvrat a skutečně posledních třicet pět minut druhé půle vydrželi stát a s dechberoucím nadšením vytvořili rámus jak ve včelím roji. Včely, nebo spíše sršně připomínali i domácí fotbalisté. Valili se na svého protivníka, který se je snažil odhánět od svého pokladu v podobě jednogólového vedení. Když je odehnal, po chvilce doslova přiletěl další atak. Jak urputně hosté bránili, tak smolně dostali druhý gól, respektive si jej vstřelili sami.
Salzburg po druhém gólu ovšem stále neměl dost a snažil se strhnout vývoj semifinále na svou stranu nadobro. Útok střídal útok, střely létaly, ale třetí gól nepřišel. Následovalo tak prodloužení. I v něm mohli domácí zvrátit vše na svou stranu, ale Olympique podržel výtečný brankář, pravděpodobně muž zápasu. Co se nepovedlo týmu v červenobílých dresech, povedlo se modrým a to těsně před koncem. Slova fair play však odnesl v závěru utkání hluboko do… zapomnění zřejmě vítr. Jak jinak si vysvětlit počínání argentinského plejera ve službách Marseille Ocampose, který se nepřiznal k naprosto jasné teči kolenem, kterou by musel cítit i pacient v umělém spánku? Machiavellimu by jistě zaplesalo srdce radostí, ne však všem ostatním, kdo vyznává fair play a už vůbec ne domácím příznivcům a především hráčům.
Bohužel, sport je někdy krutý a nespravedlivý. Salzburg ač byl jasně lepší bohužel zůstal před branami finále druhé nejprestižnější soutěže v Evropě.
Závěrem bych se rád vyjádřil k rozhodčím. Nerozumím tomu, k čemu jsou vůbec během zápasu 2 brankoví rozhodčí, když v rozhodujích chvílích totálně selžou? Již v prvním semifinálovém zápasu rozhdočí odepřeli Salzburgu jasnou penaltu, která mohla být klíčovou v celém dvojzápase? K čemu tam tedy jsou? Aby ukázali že je míc v brance, když to vidí lidé i z druhého konce stadionu? Zdálo se mi nejednou, jak je evidentní, koho rozhodčí doslova tlačí k postupu. UEFA by si měla zvolit, zdali chce být opravdu elitním spolkem jen některých zemí a nejbohatších klubů, nebo jestli připustí účast i menším a chudším klubům ze zemí, kde je ovšem menší trh. Nemůžu si pomoci, ale obávám se, že (ač to nikdy nikdo nepřizná) je Evropská federace propletena vlivnou lobby bohatých a chudší státy či menší trhy bere jako křoví pro své oblíbené týmy.

Ondřej Cigánek

http://www.facebook.com/mezisporty

Leave a Comment