FC Salzburg – Liverpool FC 0:2

FOTBAL0

Salzburg jako vždy ze začátku vlétnul na svého soupeře a během prvních deseti minut si vytvořil několik slibných šancí.


Nebezpečí hrozilo především díky od asijské spojky Hwang – Minamino, ale nebezpečný byl i teeneger s vizáží buldoka Halland. Liverpool v průběhu prvního poločasu pomaloučku přebíral opratě do svých rukou a Salzburg byl více v defenzivě, ale velmi často vyrážel do nebezpečných protiútoků, kdy opět především Halland svou dravostí vytvářel šance svým spoluhráčům. Jak je Salzburg v útočné fázi potentní, vyšel dnes gólově naprázdno. Druhý poločas přinesl prakticky stejnou podívanou, jen zrcadlově obráceně a… gólově se prosadil LFC. Bylo naprosto evidentní, jak dokázal využít svých zkušeností z předešlých sezon a dokázal dvakrát během dvou minut překonat Stankoviče v brance Salzburgu, když nejdříve rychlý protiútok zakončoval hlavou z bodu penaltového puntíku Naby Keita a o minutu později obešel Mohamed Salah Stankoviče po pravém kraji velkého vápna a neskutečně, téměř z nulového úhlu pravou nohou zakončil.
Salzburg se vrhnul do mohutné ofenzivy a zatlačit Reds na jejich půlku, ti však hráli jen to co potřebovali a opět hrozili z rychlých protiútoků.
Po sympatickém výkonu, kdy domácí hráli do posledních minut o postup do jarní fáze Ligy mistrů nemusí příliš smutnit. Red Bull se může těšit na atraktivní soupeře v Evropské lize, do které zaslouženě postupuje a můžeme očekávat další zajímavé výkony a kdoví, třeba se v Mozartově rodišti ukáže i trofej pro jejího vítěze…

Góly: 57. Keita, 58. Salah
Diváků: 29520 – vyprodáno
Ondřej Cigánek
www.mezisporty.com

Leave a Comment