FC Salzburg – FC Liverpool

23 listopadu, 2019 FOTBAL0

Jak dopadne poslední utkání Salzburgu ve skupině Ligy mistrů?


Během své první účasti se vedou hráči ze západu Rakouska nad očekávání dobře. I když nad očekávání koho? Možná těch, jež z rakouskcýh sportovců znají možná tak Hermann Maiera a Nikiho Laudu je Salzburské tažení Evropou v posledních třech letech snad překvapivé, ale pro zasvěcenější to zase taková bomba není.
FC Red Bull Salzburg již mnoho let investuje obrovské finanční prostředky do svého klubu, především ale do mládeže. Jeho akademie je bez přehánění jedna z nejlepších na světě. A to jak fotbalová tak i hokejová. Organizace FC Salzburg má několik úrovní a skvělý skauting. Red Bull má vlastní akademie v Africe a Brazílii. Ti nejlepší se z těchto akademií přesouvají do Evropy, do Salzburské „pobočky“ již v juniorském věku, kde mohou nastupovat ve druhé Rakouské lize za FC Liefering. Méně zdatní se přesouvají například sdo MLS, kde hrají za Red Bull New York. Pokud se hráči osvědčí v Lieferingu, postupují dále v hierarchii do prvního týmu FC Salzburg.
Ani zde však jejich kariéra a zlepšování končit nemusí. Red Bull totiž vlastní i klub v Německu, bundesligový RB Lipsko. Ti nejlepší se skutečně přesouvají sem, případně do jiných Bundesligových týmů.
Je až neuvěřitelné, jak mladé mužstvo nyní v Salzbuku mají a přesto hrají nádherný a špičkový fotbal s báječnými výsledky. V roce 2018 postoupili do semifinále Evropské ligy, vyřadili mimo jiné Dortmund, Lazio Řím, atd. Loni postoupili „jen“ do čvrtfinále a opět si nebrali servítky se slavnějšími velkokluby. Letos hráli s nejlepšími kluby planety, jako Real Madrid, Chelsea přátelské zápasy, ve kterých rozhodně nebyli horší.
Za 14 dnů je ovšem čeká bonbonek, zlatý hřeb jejich dosavadních kariér. Vítěz Ligy mistrů z Liverpoolu. V prvním utkání se zdálo, že Rakušané inkasují debakl. Vždyť po 36. minutách prohrávali již 3:0! V 60. minutě ale na Anfield road svítil stav 3:3!!! Naprosto neuvěřitelný průběh utkání bohužel pro hosty ukončil Salah, když v 70. minutě zvrátil na konečných 4:3 pro Reds.
Co se bude dít 10. prosince v Red Bull areně? Dozajista bude vyprodáno a 30 000 lidí požene domácí za výhrou, na kterou dozajista mají.
Salzburg tedy ve své první sezoně Ligy mistrů může dosáhnout nejen postupu do Evropské ligy, ale stále může postoupit i dál v Lize mistrů. Vzhledem k práci, jakou v klubu všichni odvádějí a jak vychovávají mládež by to byla krásná odměna za jejich mnohaleté úsilí.

Ondřej Cigánek

Leave a Comment