FC Salzburg – Club Brugge KV

21 února, 2019 FOTBAL0

Stačil gól, dali čtyři.


Patson Daka dal 2 góly

Do odvetného utkání vstupovali domácí hráči s vědomím jednogólové ztráty na postup do osmifinále druhé nejprestižnější klubové soutěže.
Jako obvykle začali na domácím stadionu velkým tlakem, protože chtěli co nejdříve zvrátit postupovou matematiku na svou stranu a již v 11. minutě k tomu dostali příležitost z oblasti stoprocentních, to když Munas Dabbur zahrával penaltu. Nedal. Domácím fanouškům, kterých se na stadionu sešlo přes 24000 mohlo v tu chvíli zatrnout a nejednoho napadlo, že to může být konec spanilé jízdy Evropou, kterou Red Bull plení už druhým rokem. Pesimistům to však nemuselo vrtat hlavou příliš dlouho, protože o pět minut později rozjásal Salzburg a okolí Xaver Schlager, jenž prostřelil z hranice vápna Američana Horvátha, hájícího branku Belgického královského klubu.
Domácí měli jistě v mysli, že jeden může, ale taky nemusí stačit na postup, a proto neustále černomodré Bruggy svírali na jejich půlce a hnali se za dalšími góly. Jejich snaha byla odměněna, když ve 29. minutě zvýšil po střele z úhlu Daka, jenž patřil k nejnebezpečnějším hráčům večera. Těsně před koncem poločasu opět Daka a prakticky z totožného místa vstřeli gól jako přes kopírák a i největším belgickým optimistům musel mrznout úsměv na rtech, protože jim bylo jasné, že minimálně 2 branky dnes večer tomuto soupeři nevstřelí.
Ve druhém poločase už si Salzburg hlídal náskok a nechal chvílemi hrát i Bruggy, ale do větších akcí je nepustil.
Co Dabburovi nevyšlo na začátku zápasu, napravil v minutě 94. Přibalil belgickému klubu a početné výpravě fanoušků ještě čtvrtý balíček na cestu domů.
Salzburk si šel velmi suveréně, ale přitom pokorně za vítezstvím. Pokud bude pokračovat dále v podobných výkonech, zastaví se až 29. května 2019 na stadionu v Baku, kde se hraje finále Evropské ligy. Další překážkou bude Neapol.

Ondřej Cigánek
www.facebook.com/mezisporty

 

 

Leave a Comment