FC Salzburg – Celtic Glasgow FC

4 října, 2018 FOTBAL0

Příjemný začátek října sliboval přéjemný zážitek na Salcburském Red Bull stadionu.


Nemýlil jsem se. Překvapily mě však dvě věci – téměř vyprodaný stadion a… ohromně slabý Celtic.
Je to zvláštní, oba Glasgowské velkokluby předchází téměř bájná pověst keltských válečníků, ale ve srovnání s evropskou konkurencí 48 násobný mistr Skotska těžko obstojí. Nejinak tomu bylo i dnes, na rakousko německých hranicích, kde sebevědomě nastoupil proti místnímu FC. Začátek zápasu musel hráčům i početné výpravě fanoušků sebevědomí ještě zvýšit. Po dvou minutách hry se totiž The Hoops ujali vedení po rychlé útočné akci.
Domácí se po chvilkovém šoku dostali do hry a málokdy půjčili hráčům z Glasgow míč. Nejvíce byli vidět Minamino, Schlager útočník Dabbur, i když perfektně hrál celý tým Salcburku. Domácí měli mnoho šancí, snažili se, šli za vyrovnáním. Bohužel však byla branka zamčena. Doslova. Diváci, kteří seděli za brankou, jež v prvním poločase hájil brankář Celticu Gordon, viděli všechny góly z dálky. Ve druhém poločase totiž hráči Salcburku naprosto zaslouženě během 18 minut vývoj utkání třemi brankami otočili. Utkání se po třetí brance, které předcházela červená karta a penalta už spíše dohrávalo v klidu. Domácí hráči a fanoušci si oddechli, že proti slaboučkému Celticu neztratí body a můžou se těšit na výjezd a šlágr kola Bundesligy ve Štýrském Hradci.
Pokud býkům forma vydrží, můžeme se opět dočkat podobné senzace jako loni, když jim těsně mezi prsty proklouzlo finále Evropské ligy. Kvalitu na to rozhodně mají.

Ondřej Cigánek

www.facebook.com/mezisporty

Leave a Comment